Autor Tema: Lehnikov kutak  (Pročitano 6062 puta)

Avgust 11, 2016, 11:14:48
Odgovor #15

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Znam da su moje kreacije jos "zelene" u poredjenju sa vasim ali nadam se da ce vremenom dozreti :).

Ha,ha,ha! :D
Pa onda moje nisu jos ni proklijale ako su tvoje još zelene!

Avgust 13, 2016, 18:29:20
Odgovor #16

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Lehnik, radovi su ti genijalni! Svaka čast!  :D

Avgust 13, 2016, 23:33:10
Odgovor #17

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Мало детља у вези EV3 Smart Home пројекта.

У току градње фокус је био бачен на 3 свтари:
1.Функционалност и компатибилност
2.Изглед
3.Енергетску ефикасност
 
   EV3 Хранилица за рибице
Прва потпуно аутоматска Лего хранилица за рибице на интернету!
Количину хране која ће пасти у воду могуће је подесити мануелно.Током подешавања мора се притиснути сигурносни "осигурач",дакле немогуће је случајно смањити или повећати отвор и тако довести рибице у опасност од прехрањивања или глади.
У хранилицу се могу ставити две врсте хране.Поседује плочу која дозвољава да храна падне у воду тек након што се посуде са храном врате у своје стартне позиције.Потпуно је компатибилна са свим типовима акваријума.Не садржи зупчанике тако да је искоришћеност енергије веома висока!Уколико се ради о тропским рибицама (а најчешће да)онда због грејача долази до испаравања воде па се тако јавља нови проблем који је требало решити.Проблем је решен помоћу пловка и клизача на којем је био инфрацрвени сензор.Како вода испарава пловак прати њен ниво ,Инфрацрвени сензор детектује разлику и шаље сигнал серво мотору који преко кутије за батерије укључује PF XL мотор,пумпа подиже ниво воде све док пловак не приђе сензору који потом искључује пумпу.Када се процес заврши,следећи елемент искључује светло.Елемент који је задужен за укључивање и искључивање светла компатибилан је са свим прекидачима које имам у кући.Ни у овом елементу нема зупчаника...Уз EV3 Паметну коцку закачен је и сигурносни тастер(сензор на додир) који одмах искључује све сензоре и моторе.Уколико некоме нешто није јасно,слободно нека пита...

Avgust 13, 2016, 23:38:58
Odgovor #18

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Хвала Максимусе,хвала Профо!
 Заборавио сам да напишем,ако некоме треба посебно сликан неки део ,нека напише па ћу сликати.

Februar 12, 2017, 13:01:16
Odgovor #19

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
 Ево нове креације,Лего Делта робота за сортирање ГБЦ лоптица по бојама(на снимку ради само са белом јер нисам имао наранџасту :D ал шта да се ради). Овај пут сам му ставио лоптице али следећи пут кад га будем направио ,вероватно ће градити нешто  ;)

Снимци су лошег квалитета ал се може видети функција,ево их:


Februar 12, 2017, 13:52:54
Odgovor #20

archy970

  • Gost
Genijalno Mihailo, svaka cast na ovom poduhvatu. Mislim da ovo dovoljno pokazuje da si jedan od najistaknutijih Lego technic graditelja na nasim prostorima.
Sve pohvala od mene. :D

Februar 12, 2017, 17:38:19
Odgovor #21

maestrosalle

  • LEGiOnar
  • Plebejac

  • Van mreže
  • ******

  • 34
Svaka čast, naštelovao si ga da radi kako treba još samo da se obezbedi dovoljno loptica u različitim bojama  ;)

Februar 13, 2017, 08:56:36
Odgovor #22

alenvprekrsku

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 26
  • Lični tekst
    Dad, husband, OCD, AFOL and technophiles
Mehatronika u svoj svojoj lepoti...

Februar 13, 2017, 22:06:04
Odgovor #23

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Хвала вам људови ;)

Februar 14, 2017, 11:57:01
Odgovor #24

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Genijalno!
Jedva cekam da ti Arcy napravite sve module pa da ih vidimo sve u nizu kako rade!

April 01, 2017, 14:07:34
Odgovor #25

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Odlican rad! Jel ovo sastavljeno, mozda nam zatreba za izlozbu za mesec i po dana, ako je bude?  :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

April 01, 2017, 22:07:12
Odgovor #26

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Sto je ne bi bilo?

April 03, 2017, 21:47:15
Odgovor #27

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Све је растављено.

April 03, 2017, 22:30:22
Odgovor #28

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Na to sam mislio. Ovih dana cu u rukama imati narandzaste loptice, pa ce moci da se isproba.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

April 04, 2017, 20:10:13
Odgovor #29

archy970

  • Gost
Kad preradim moje stare module, mislim da cu imati 10 komada motorizovanih i par staticnih. Na to mozes da racunas od mene.