Ћоше за LEGO коцкице > Шта кутија скрива

7325 - Cursed Cobra Statue

(1/1)

Profa21:


Set pripada temi Pharaoh's Quest. Godina izdanja 2011.

3 minifigure, 213 delova.

Krenimo redom...

01: Kutija slikana frontalno. Kao što vidimo, za uzrast 7-14 godina. Sa mojih 12, sigurno se uklapam   ;D


02: Zadnja strana kutije.


03: Sadržaj kutije. Dve veće i dve manje kese, plastična folija za Kobru, nalepnice i uputstvo.


04: Žlatni štit, kao glavni razlog sukobljenih strana, i mumijina (nazovimo) kapa, koja je zapakovana posebno i dolazi u jednoj od velikih kesa.


05: Krupniji plan nalepnica i plastične folije koja predstavlja mišiće koje Kobra raširi, kada pokušava da uplaši i otera protivnika. Jako lepo urađeni!


06: Figure: Jake Raines, dosadan tip koji se dobija u većini setova; Helena Tova Skvalling, jako šarmantna curica koja se dobija samo u ovom setu; Mummy Warrior 2.


07: Figure otpozadi. Sve imaju print, što je jako lepo...


08: Da vidimo ko ima dva lica!? Naravno, svaka žena  ;) 


09: Još jednom figurice, samo sa drugim licima...


10: Mumija ima isto telo (glava, torzo, noge) kao i leteće mumije iz seta 7307 Flying Mummy Attack.


11: Za Jake Raines-a sam rekao da se pojavljuje u više setova. Da i to u istoj odevnoj kombinaciji. U gorepomenutom setu 7307 Flying Mummy Attack se srećom pojavljuje u potpuno drugačijoj kombinaciji (samo je glavurda ista)  :)


12: Što se auta tiče, auto je genijalan. Sa jedne strane mu je lopata...


13: ... a sa druge puška. Prilično lepo izgleda, a točkovi su mu prva liga. Ogromni su i jako se dobro okreću. Ako ga malo gurnete/udarite odpozadi (ko se igao sa autićima pre 100 godina zna o čemu pričam) ide kao lud   :D


14: U auto staju bez problema čak 3 minifigure. Dve napred i jedna pozadi u korpu. Naravno, postoje i ograničenja...


15: ...Naime, cura ni napred ni nazad ne može da sedne. To joj nedozvoljava ni torba koju nosi, niti duga kosa, te zato mora da stoji  :'(


16: Građevina je jako lepa. Malo je nestabilna, jer kada se zakači Kobra, preteže i lako pada unazad. Mislim da je Lego to mogao da reši sa malo većim postoljem, da umesto 6x6, bude 6x8, s'tim što bi ta razlika u pločama bila postavljena pozadi, ispod Kobre.


17: Sa zadnje strane vidimo i deo za koji se kači Kobra.


18: Na redu je kobra. Pošto je ona glavna, nju sam malo izdetaljisao. Kobra je sastavljena iz zglobova, i ovo su tri, nazovi, muška zgloba.


19: Gde su muški, tu su i ženski, 4 komada.


20: Ovako izgledaju povezani.


21: Zglobovi su jako lepo rešeni i imaju veliku moć pokretanja/savijanja.


22: Rep.


23: Gornji deo glave...


24: ... okrenut naopačke da se vide zubi  ???


25: Donja vicica sa jezikom. Zglob za pomeranje vilice jako dobar!


26: KOBRA!


27: LJUTA KOBRA!!!


28: Naravno, postoji i mana zglobova, a to je da je zmija velika i da su delovi dosta teški, te Kobra zapravo jako teško sama stoji uspravno. Ako bi se često pomerala, verujem da bi se zglobovi brzo olabavili i tada Kobra ne bi mogla ovako sama da stoji. Zaključak, Kobra nije baš za igru...  :'(


29: I još jedan pogled na ovu lepoticu!


30: Rezervni delovi, mada po meni pištolj viška ne spada u rezervni deo.


31: Konačan izgled, pod blicom...


32: U tandemu sa setom 7307 Flying Mummy Attack  :)


33: I još jednom...


Moj zaključak:
- Set jako lepo izgleda, šta više predivno. Mana mu je što nije preterano igriv i nema nekih fora i fazona. Ocena 4
- Figure su prosečno lepe, Helena nadprosečno  ;D  Ocena 5-
- Auto je super kul. I lep i veliki i brz. Ima korpu pozadi, pa mogu da stanu stvari ili treća figura. Ocena čista 5!
- Građevina je lepa, ne preterano velika, ali pomalo nestabilna kada se na nju nakači Kobra. Ocena 3+
- Kobra izgleda genijalno! Problem su joj zglobovi, koji će igrom popustiti i samim tim onemogućiti da kobra stoji samostalno. Ocena 4-
- Kvalitet kockica je najbolji koji sam u životu video (made in CZ) Ocena čista 5!
- Kvalitet figura je na nižem nivou, sasvim prosečan, pomalo sam razočaran, skoro kao od minifigura koje se proizvode u Kini. Ocena 3+

Sveukupna ocena je po meni negde između 4- i čiste 4!  :)

Belgrade`s finest:
Што ми познат сет :)

Врло лепа и садржајна рецензија. Иначе, дуго сам размишљао дал да пазарим 200 комада ових кацига, с десне стране:



Међутим, одустао сам.

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju