Ћоше за LEGO коцкице > LEGO MOCs

Lehnikov kutak

(1/6) > >>

Lehnik:
Znam da su moje kreacije jos "zelene" u poredjenju sa vasim ali nadam se da ce vremenom dozreti :).
Nadam se da cu nekome moci da pomognem svojim idejama.
Svaka kritika je dobrodosla.

Jedan od mojih prvih dela,spirograf.

Lehnik:
"Grab and lift" mehanizam na koji sam prilicno ponosan jer izgleda jako dobro,izuzetno lako postavljanje gde god je potrebno i savrseno radi.Pravljen je u skoli za takmicenje iz Lego robotike. Motor koji smo koristili za njegovo pokretanje je Ev3 medium motor  koji je radio perfektno.Motor ne trpi nikakva  opterecenja posto se prenos vrsi preko puža.

archy970:
Sjajno Mihailo samo pravis gresku kada uporedjujes svoj rad sa onim sto mi trenutno gradimo. Izgradnja neke staticne ili polustaticne diorame nema veze sa ovim sto radis ti. Izrada sklopova od technic delova je daleko komplikovanija od onoga sto pravimo mi. Spirograf ti je odlican.

Da li znas sta je GBC i da li bi bio zainteresovan da napravis neki modul? Ja sam ih napravio par komada i trebalo bi biti izlozeni u decembru, sto vise modula bude bilo, bice zanimljivije.

Lehnik:
Znam sta je GBC,volim da pravim module.Skoro sam modifikovao ovu moju hvataljku za GBC ,podizala je jednu po jednu lopticu i prebacivala je na drugu stranu modula,radi  na jako zanimljiv nacin.

Trenutno imam neke druge planove ali ako budem nasao vremena,ukljucicu se .U svakom slucaju hvala na pozivu!

Lehnik:
Robot sa 6 osa,na slikama se vide samo 4 ose, nažalost nemam slike celog robota.Druga slika moze biti od pomoci Lego tehnik graditeljima,naravno pf  m motor je koriscen samo da bih isprobao rad ose.Svaka osa se mora pokretati pomocu servo motora sto je prilicno skupa investicija.Konstrukciju robota sam napravio cisto iz radoznalosti.Trenutno je sve u delovima  ali nadam se da cu ga opet  napraviti i pustiti u rad.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju