Ћоше за LEGO коцкице > LEGO MOCs

Saveti za modulare

(1/2) > >>

Nadj:
Drustvo, imam jedan problem. Krenuo sam sa cerkom da pravim zgradu na bejzu 32x32. Kucu pravimo sa kockicama 2x1 i desava mi se da se coskovi bejza odizu. Isto se desava kada napravim medjuspratnu konstrukciju tj. spojim ploce 6x12 i kada ozidam 2. red, coskovi se odizu.
To sve za posledicu ima, da ne moze sprat lepo da mi nalegne na prizemlje.
Pretpostavljam da ima neko resenje... Mozda prvi red raditi sa duzim kockicama, kako bi se ploca ukrutila...? Kako vi to radite?

archy970:
To je uobicajeni problem kod modularne gradnje, pokusaj sa duzim brikovima u prvom redu ili cak sa dvorednim. Ja sam iz tog razloga prestao da pravim zgrade modularno, radim ih isklucivo kao jednu celinu.

Belgrade`s finest:
Ja sam moj modular od 3 bejza 32x32 poceo da rusim, da bih ga stavio na jedan bejz. Razlog je prost, ne naleze lepo jedan na drugi, ako ih gradim s modularnim spratovima (stavi-vadi). Jedino da kao Arci gradis kompaktne celine, bez enterijera...

Nadj:
Hmm da,  tako sam i mislio.
Probacemo prvi red sa dugackim brikovima i spratovi nece biti modularni, nego fiksni.
Hvala na savetima!

archy970:
Taj problem je uobicajen kada se koriste polovne kockice koje su vec vise puta ugradjivane i skidane. Kod upotrbr novih kockica, taj efekat dizanja krajeva je daleko manji, zato kad se kupe novi modulari izgledaju savrseno pri prvom sklapanju a nakon visestrukog koriscenja kockica, spojevi postaju labaviji i dolazi do tog krivljenja.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju