Ћоше за LEGO коцкице > LEGO MOCs

Made in Belgrade

(1/46) > >>

Belgrade`s finest:
По трећи и задњи пут сам порушио таверну, која је била цик-цак, дакле не модуларна. Сад је тотално модуларна јер сам ушао у тај стил градње.

Наређали се гангстери испред Кафане, договарају се кога ће да опљачкају или ликвидирају. Изнад њих лепо стоји натпис колико коштају пивске-винске туре :)


Слика из даљине


Изглед интеријера таверне, још ћу мало да пицаним. Свеће на столовима дају неки шмек, а зелено су салвете


И са стране, где се на степеницама види радио касетофон, а испред на истим је гувернанта, а иза ње циганка-гатара. Ово сам поставио јер сам решио стари проблем са плафоном. тј. када се неко пење, не сме ниједног момента да удара глава у плафон. избацио сам брикове као подлогу, сад користим само плоче - и пун погодак. тек када ставим први спрат, види се и даље лепо гувернанта


клиња се сакрио иза зида, који је уједно тајни пролаз за бекство


клиња се окренуо и нема га више


Таверна се и званично зове \"Капетанова кћи\" по овој заставици испред улаза


овде се види изглед степеница и како сам решио проблем


изглед одвојеног дела првог спрата - модулара и конобарице на степеницама




матори отац једе с клинцем док га жена служи рибом


изглед унутрашњости. оно с зебрином кожом је табуре :)






изглед како је кад се спрат набуџи на приземље


и како се лепо види гувернанта из приземља, кад се модулари споје


а ове задње три фотке, кад се споји и трећи модулар. тај трећи представља кухињу, која ће бити садржајна с шпоретима и осталим. када то буде готово урадићу таван с малим затвором за неплатише и кров






модулар на дну има спојице као и сваки, па се може спојити на Гранд Емпориум или Градску већницу, јер градим модуларе у низу

Belgrade`s finest:
Ево нечег другачијег за вестерн, једна од мојих омиљених тематика, као клинац сам обожавао Каубоје увече пре спавања.





Ако се неко сећа ових филмова "Обрачун код О.К. корала" и "Седморица величанствених", ја сам градио неке фигурице елегантних каубојаца по угледу на њих, а који ће једног дана бити део неке вестерн целине (град Тумбстоун, кланац у Невади, обрачун с индијанцима или Мексиканцима)

Одабраћу неку седморицу већ по узору на филм





На овим коњима у налету биће гомила наоружаних индијанаца, с тим, имаће и ПУШКЕ, одступићу из лего шаблона, како они немају пушке, али по мојој причи, добили су пушке у размену за рум и крзно. Криво ми што не постоји Бизон као животиња


Накуповао се још раније војника, а имам и мексиканце, морам да усликам..


Meшавина разних женских фигура за Витезовско село-град, принцеза, слушкиње, шваље-праље итд..


Торзои за раднике на штајги на којој упоредо радим.. ови ће да поправљају пруге и скретнице

Belgrade`s finest:
Slike, kako se gradila GZ Stanica:

Angeli je uvek nekog slikao pored svog moc-a, a posto moj klinac voli da se igra, a i da se slika, tako da i ja kradem foru :D cisto da vidimo velicinu moca, klinac je visok skoro 1 metar :)







Klinceza stavila pacovcinu na krov :D

Belgrade`s finest:
Gradio se hol uz mnogo komplikacija.. realno, 1000-2000 brickova je nista. bez 5000 kockica ne moze da se (g)radi :(.




Roki Balboa (cuveni italijanski pastuv) na ulazu, podignutih ruku :)




Moram i kera negde da ubacim, imam braon i tamno sivog :)
uporediti ove dve slike iz real life i moje gradnje, vidi se da je slicno :)



pod na ulazu je kombinacija kockica koje je doneo Standza iz pab-a. Ovo nisam nigde video na netu, cisto je moja ideja..


s tim da sam mnogo vise rusio, nego gradio, kad mi se nesto ne svidja, to porusim..
moram ceo hol da postavim na 48x48 baseplate, jer postojeca kombinacija  uopste nije cvrsta, a treba da legne jos 2000 kockica na njega.
izgled ulaza nije finalni, moracu jos malo da porushim

Belgrade`s finest:
Na vrhu zgrade, bice i rimskih brojeva (godina) kao i beograd na latinici i cirilici, sto se tice naljepnica :)
A u okviru stanice, vec sam spremio:

- restoran
- 2 tel.govornice
- kafeterija
- turisticka agencija
- salter za prodaju karata
- mjenjacnica

evo nekih slika s ulicama, zena opalila par fotki dok su deca spavala :)


Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju