Autor Tema: 70409 Shipwreck Defense + 70411 Treasure Island  (Pročitano 1955 puta)

April 26, 2015, 16:58:48
Pročitano 1955 puta

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191

Novi talas pirata je najzad stigao, a stvarno donosi puno novina.  :isl:

Setovi su generalno dosta manje "zapremine", ali ono što sam shvatio tek pri fizičkom kontaktu, svi su dizajnirani tako da se uklapaju sa još nekim setom iz serije i tako ukombinovani čine svojevrsnu mini dioramu.
Zbog toga radim ovako uporedo recenziju za dva kompatibilna seta.  ;)

70409 Shipwreck Defense


Počinjem od najmanjeg seta u ovogodišnjem talasu, sastoji se od jedne kesice sa dopunom.

Figurice su stvarno potvrdile priču da su najbolje što Pirati donose, a uživo se to itekako primećuje.

Gusarske marame imaju novi "mold" i daju poseban šmek lošim momcima, koji su osveženi sa odlično dizajniranom garderobom za izazove na pučini.

Imperialni vojnici su takodje u novom ruhu, popularni plavo-košuljaši (blue coats) su se vratili i zamenili Imperialnu stražu. Više nema bezveze nacrtanog ranca na ledjima, vraćen je duh 90-ih i ranac je opet LEGO komad.


Što se samog seta tiče, nije ostavio neki poseban utisak. Previše je skup za gomilanje Imperijalnih vojnika, a opet ovako zaseban previše mali da bi imao neku posebnu funkciju.
Tek uz set 70411 Treasure Island dolazi do punog sjaja i zbog toga ga treba posedovati!

70411 Treasure Island


Najveći kopneni set za gusare, ostrvo sa blagom. Sastoji se iz dve kesice sa delovima i podloge u vidu tan plejta 6x16.

I da krenemo prvo sa novinama.
Sada je tu novi krokodil koji deluje daleko realističnije od klasičnog LEGO krokodila.

Ono što me je malo zbunilo, a čini mi se da je i totalno bespotrebno, promenili su sistem pričvršćivanja repa za trup. Umesto da se rep sam svojim oblikom drži, kao što je kod klasičnog bio slučaj, sada su napravili šupljinu kao kod makaza, gde šraf glumi jedan polu-konektor.
Kao jedini logični razlog se nameće mogućnost upotrebe repa u druge graditeljske svrhe, a verujem da će se to onda pokazati u nekim narednim LEGO izdanjima.

Što se tiče glave, ona je skroz nova, a sada može i mnogo više da se smesti u čeljusti ove nemani.

Druga velika novija je "mini-gun" koji se pojavljuje u skoro svim setovima, što na čamcima - što na kulama osmatračnicama.

Izuzetno sam oduševljen samom idejom novog naoružanja, veoma kompaktno a funkcionalno.
I dalje može da ispaljuje municiju, samo za razliku od klasičnog topa koji ispaljuje 1x1 round brickove, ovaj lepotan ispaljuje 1x1 round plejtove.

Sam set dosta podseća na proširenu verziju klasičnog 6248.

Pomeranjem palme podiže se lobanja i otvara put ka zakopanom blagu.

70409 Shipwreck Defense + 70411 Treasure Island

I na kraju, kombinacija oba seta. Ovako sve ima daleko više smisla, ali ostaje pitanje da li je moralo da se razdvoji u dva manja seta, umesto jednog velikog?

« Poslednja izmena: April 26, 2015, 17:02:41 Miroslav »

April 26, 2015, 19:33:50
Odgovor #1

Batman

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 11
Kao celina zaista lepo izgleda.  :)

April 27, 2015, 07:54:32
Odgovor #2

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693

April 27, 2015, 08:57:13
Odgovor #3

archy970

  • Gost
Mnogo lepi setovi. Sa svim onim sto imas do sada uklopice se u jednu prelepu celinu.  :)

April 29, 2015, 11:29:02
Odgovor #4

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Скроз фине рецензије.
Највише ме заинтригирао мини-ган на чамцу. Нешто не памтим да се користио у поморским биткама.. и да је тих димензија.

Војници су лепи, подсећају на старе. Кад би избацили неки војнички брод у скоријем периоду, био би пун погодак :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

April 29, 2015, 11:38:44
Odgovor #5

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707