Autor Tema: 70410 Soldiers Outpost + 70412 Soldiers Fort  (Pročitano 3278 puta)

April 29, 2015, 15:00:26
Pročitano 3278 puta

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191


Duple recenzije se nastavljaju, sada je došao red na 70410 Soldiers Outpost i 70412 Soldiers Fort, pomorskih ispostava Imperialnih vojnika.  :isl:


70410 Soldiers Outpost


Ovako sve to izgleda pre sklapanja, dve kesice delova.


Splav sa gusarom, meni možda i najlepše dizajniranog, mada je gusarka bez premca.  ;D
Splav je naoružan improvizovanim katapultom, te neko djule može da izleti u pravcu neprijatelja.


I Ispostava imperijalnih vojnika, jedno fino malo zdanje, dolazi sa topom i dva vojnika. I naravno još jedan kovčeg sa blagom.

Ne svidja mi se što su ukinuli ono klasično šljašteće zlato i zamenili ga običnom zlatnom bojom kocke, ali su sada otišli korak dalje i ostavili samo dijamante kao neku vrednost. Uz moguće korišćenje round plejtova 1x1 već pomenute zlatne boje. Stvarno šteta..

Evo kako izgleda ceo set



70412 Soldiers Fort



Vojnička tvrdjava, najveća gradjevina za imperijalne vojnike. Dobijaju se tri kesice delova u setu i sadrži 5 minifigura (2 gusara, jednog vojnika, admirala i njegovu ćerku).


Tvrdjava ima malo pristanište naoružano topom. Tu se isto vidi i novi dizajn palme. Iako više volim klasičnu palmu, ova ima odredjenog šmeka, a čini se da će biti mnogo lakše pošumljavati veće diorame sa ovakvim dizajnom.


I na kraju tvrdjava u punom sjaju. Na dnu je zatvor za negativce, na prvom spratu terasa sa kranom za dizanje tovara i na vrhu osmatračnica sa jednim "mini ganom".


70410 Soldiers Outpost + 70412 Soldiers Fort[/b]

Spajanjem dva seta dobija se jedna ozbiljna bitka, gde se imperijalni vojnici brane od najezde gusara.

April 29, 2015, 15:23:47
Odgovor #1

Hlapen II

  • Gost
Ovi vojnički setovi su mi simpatični.

Plavi mundiri sa belim epoletama su pravo osveženje.

Ono što mi smeta u ovoj seriji jeste ubacivanje bradatih vojnika bez kapa(jer to tako tad nije smelo) i čini mi se da u bar dva seta ima toga, a druga stvar koja mi bode oči je što je skoro svaki gusar ćorav. Preteraše...

 ;)





April 29, 2015, 15:44:41
Odgovor #2

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Сјајна рецензија, мада мени несхватљиво што један плави мундир има косу и браду, каква је то војничка дисциплина :)

Спазих и то да на једној кутији пише "Мире" :) мого сам фотошопирати слику, да се не види, ал нема везе :) и ово има своје чари :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

April 29, 2015, 18:20:13
Odgovor #3

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Ovi vojnički setovi su mi simpatični.

Plavi mundiri sa belim epoletama su pravo osveženje.

Ono što mi smeta u ovoj seriji jeste ubacivanje bradatih vojnika bez kapa(jer to tako tad nije smelo) i čini mi se da u bar dva seta ima toga, a druga stvar koja mi bode oči je što je skoro svaki gusar ćorav. Preteraše...

 ;)
Mislim da je to uradjeno na konto zahteva prethodnih godina da su vojnici i gardisti poprilično jednolični i zbog toga podržavam ove promene.

I da, ima baš puno ćoravih gusara, mada je ista priča bila i u klasičnim setovima. To je prosto ono što razlikuje gusare od pekara. :D
Mada, kuvar na brodu je isto ćorav, tako da sam loš primer uzeo. :P


I sad se setih, bilo je bradatih vojnika i u klasičnim gusarima. ;)

April 29, 2015, 18:40:03
Odgovor #4

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Jako, jako lepi setovi  :)

Što reče Hlapen, svaki drugi gusar je ćorav na jedno oko, i to mi bode oči. Bolje da je neki bez zuba  :D

April 29, 2015, 19:28:34
Odgovor #5

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
To nas dovodi do zakljucka da su gusari vise vodili racuna o zubima nego o ocima! ;)

April 29, 2015, 20:12:34
Odgovor #6

Hlapen II

  • Gost
Potpuno sam zaboravio da je u klasičnim serijama bilo vojnika sa bradama, ali oni su imali kape, tako da mi nisu smetali.  :D

Dakle, nađi čoveku trorogi šešir ili Hlapenovci kreću u napad na tvoje brodovlje, ostrva, ploveća ostrva, skrivena ostrva i ostala ostrva...

 ;)


April 30, 2015, 08:26:30
Odgovor #7

Mixon

  • Gost
Jako, jako lepi setovi  :)

 svaki drugi gusar je ćorav na jedno oko, i to mi bode oči.
:D :D Sad znas kako je njima!  :D :D :D :D :D :D :D