Autor Tema: Foto-izveštaj iz "Noći muzeja" 07.06.2014.  (Pročitano 3736 puta)

Jun 08, 2014, 12:04:38
Pročitano 3736 puta

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Klub ljubitelja lego kockica "Legija" je u Noći Muzeja, dana 07.06.2014. uspešno održala svoju prvu izložbu.

Izložbu smo na "mišiće" izgurali Miroslav i ja :)

Želeo bih da se zahvalim direktoru Železničkog muzeja mr. Siniši Jočiću i kustosu Ivani Jovičić-Ćurčić, glavnom fotografu Muzeja i pomoćnicima kustosa na izuzetnoj susretljivosti i saradnji, pogotovo u momentu kada je klub "Ljubitelja železnice" uzeo ceo prostor od preko 200 kvadrata za svoje eksponate, i uprkos tome, nama su ostavili prostor u holu, površine 3 x 1,5 metra. Svaki posetilac koji je ušao, je prvo video naše kreacije, a zatim ostale makete, plakate i eksponate (neki stari i preko 100 godina).

Još jedan razlog zašto smo se opredelili za ovaj Muzej, je da naša kreacija bila usko vezana za železničku tematiku (Železnička stanica Beograd od 15.000 kockica), i da smo u okviru Dečje ture, kada dolazi buljuk dece sa roditeljima.

Više info o Dečijoj turi:
http://www.nocmuzeja.rs/Gradovi/Beograd/%28tag%29/decija

Moram da istaknem da je sve ispalo onako kako smo i planirali, skoro 600 gostiju s plaćenom kartom (400 din. za sve muzeje). Koliko je organizacija ovog događaja ozbiljna, svedoče ukrasni eksterijer ispred ulaza, kontrola i kupovina karata, redari, kao i obezbeđenje.

Takođe, moram da istaknem da ćemo se sledeće godine pojaviti na istom mestu, s mnogo većom površinom kako bismo prekrili više tematika (Western, City, vozovi na baterije, na 9 i 12 volti), i na eventualnim jubilejima koje Železnica organizuje.

Posebno moram da istaknem da smo intervjuisani i fotografisani za bilten "Železničke novine" koji izlazi u štampanom i elektronskom mediju :)

I još koja reč-dve o posetiocima:
Iako smo stavili obaveštenje "Ne dirati eksponate", deca su često dirala autić ispred ulaza u stanicu i vozove koji nisu u pokretu, često pazeći da pokretljivi monorail zvani tramvaj "Dvojka" ne padne :) dosta su fotografisali, s oduševljenjem, i mogu da primetim, ljudi su često pravili korak unazad da bi mogli da uhvate celu konstrukciju u kadar :)

Pa, vidimo se sledeće godine! :)

Više slika u našoj galeriji:
http://legija.rs/forum/index.php?action=media;sa=album;in=1
« Poslednja izmena: Jun 08, 2014, 20:33:28 Belgrade`s finest »
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Jun 08, 2014, 13:15:17
Odgovor #1

Hlapen

  • Gost
Bravo!

Moram da konstatujem da sam Miroslava video-"upoznao", kad i tebe, neki januar, februar 2012.

Hoćeš li završavati ovo desno krilo stanice koje fali?
;)

Jun 08, 2014, 13:24:41
Odgovor #2

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Sve je moguce, ne secam se upoznavanja  :-[

Desni deo je u izgradnji, stigao sam do 30%. Fale mi kockice, njih dobijam za 2 nedelje, pa nastavljam s gradnjom.

Takodje sam izgradio perone koji idu iza stanice, a nadstresnice za iste cu odraditi krajem jula kada dodje tetka iz Amerike (tezak paket). Znaci moj smek je da ce sve biti gotovo u potpunosti krajem jula. :)

A bandere sto svetle u mraku, planiram krajem godine. Ne zurim :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Jun 08, 2014, 13:29:38
Odgovor #3

Hlapen

  • Gost
Super!  ;)
Moje tetke su teške, ali teške pakete ne šalju.  :D
« Poslednja izmena: Jun 08, 2014, 13:50:13 Hlapen »

Jun 08, 2014, 14:48:28
Odgovor #4

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Kojom prilikom to Hlapene? Jedino mi pada na pamet neko okupljanje na Trgu povodom keša za bricklink. Ništa drugo mi ne pada na pamet, a imam solidno pamćenje. :D

Jun 08, 2014, 14:54:31
Odgovor #5

Hlapen

  • Gost
Taš, ulaz za bazene, primopredaja je bila. Doduše ja sam natukao kapu, mogao si videti samo oči, hladno bilo i mokar sneg, vejavica...
Pravo vreme za ići po kocke.  ;D

Jun 08, 2014, 15:09:00
Odgovor #6

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Uzimao si delove koji su ti nedostajali za neke setove? Ako se dobro sećam..
Iskreno se snega i ne sećam. :)

Jun 08, 2014, 15:11:36
Odgovor #7

Hlapen

  • Gost
Da, nisam tada ni sanjao da ću krenuti da okupljam legije.
 ;)

Jun 08, 2014, 15:39:39
Odgovor #8

LEGOZEMUNAC

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 38
  • Lični tekst
    Everything is possible !

Svaka cast momci lepa izlozbica  8)

ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,
AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS
FREEDOOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY,HOPE

Jun 08, 2014, 19:07:32
Odgovor #9

Fiore

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 24
Sve čestitke na prvom izlaganju!!

Jun 24, 2014, 18:37:16
Odgovor #10

Darth Bane 80

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 20
I am the Dark Lord who will restore the Sith to glory. They call me Bane.