Autor Tema: Made in Belgrade  (Pročitano 38032 puta)

Oktobar 10, 2014, 22:16:28
Odgovor #45

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Castle saga je pocela.. ovo je taj pocetak. Po meni kule dvorca, rastu ko iz vode.. :)

Zuta i crna kombinacija, poput ose ili strsljena, deluje lepo na oko, taj kontrast jednostavno radi :)



Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Oktobar 10, 2014, 22:21:00
Odgovor #46

archy970

  • Gost
Odlicno izgleda ta kombinacija a vidim i da ce to biti prilicno veliko kad se zavrsi. :D

Oktobar 10, 2014, 22:34:57
Odgovor #47

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Obožavam žuto-crnu ili žuto-tamno plavu kombinaciju. Slažem se da bolji kontrast teško postoji.

Jel su ovo tereni izgubili nevinost? :D

Oktobar 10, 2014, 23:17:06
Odgovor #48

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Naravno, poceo sam nemilice da ih trosim :)

Planiraju se citavi gradovi i kule, mega-strukture zapravo. Ono sto me prilicno jebe, je ogroman disbalans izmedju crne i zute. Crne imam jako malo, a zute da te glava zaboli. Krenuo sam da menjam sve plave i crvene, za crne kocke.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Oktobar 11, 2014, 01:23:14
Odgovor #49

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Prvi LEGO zamkovi u Castle branši su bili žute boje. Meni to deluje kao povratak korenima. :)

Oktobar 12, 2014, 17:13:40
Odgovor #50

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
U principu, ja bih voleo sive, mnogo njih u lbg/dbg, al prosto ne mogu da ih iskesiram :) Tako da, svi mi gradimo s onim cime raspolazemo :)

Evo nastavka neceg drugog, na drugom 48x48 bejzu:



Vec sam malo stao zbog nedostatka crnih, videcu da smislim nesto drugo
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Oktobar 12, 2014, 19:59:59
Odgovor #51

Ђапето

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 8
Браво! Одлична идеја!

Немам времена баш пуно, једва стижем и на форум нашег клуба, али представићу се наравно кад ухватим времена и да похвалим ваше активности које сам испратио али нисам искоментарисао на којима вам честитам и желим да тако и даље растете и напредујете!

Жуте коцке су основна градивна јединица легендарног лего класик дворца  :) можеш да урадиш нову већу и моћнију верзију на ову тему



чак можда и не мора да се прошара са другом бојом







Можеш да комбинујеш сиву које можда више имаш, била једна супер креација али не могу да је избунарим, ево плаве на тај фазон



на крају можеш и да се преселиш у замак  :D


Oktobar 12, 2014, 22:40:36
Odgovor #52

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Hvala, druze!
Posto sam prilicno umoran, okacicu za sada par slika nedovrsenog dvorca, ova izbocina napred je za glavni ulaz s vratima i lancima



Nastavak u utorak, cim uhvatim slobodnog vremena

I neke moje zamisli kako uraditi vitraze za prozore, imaju oblik romba u sredini:


Medjutim, izvalih da lako ispadaju cizovi ako okrenes naopacke, moram smisliti nesto da ih drzi..
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Oktobar 12, 2014, 22:49:37
Odgovor #53

archy970

  • Gost
 Ovo ce bas da bude veliko kada se bude spjilo u jednu celinu. Fino napreduje. Ja cu iduce nedelje da pocnem da radim planinu za manastir.

Oktobar 13, 2014, 00:01:54
Odgovor #54

Ђапето

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 8
Кизо ово те баш кренуло!  :D

Свиђају ми се прозори а још витраж то је врх, тиме ћеш дефинитивно разбити једнобојност, супер је ово што си показао!

Свиђа ми се ова основа подсећа ме на најјачу тврђаву Крсташа која се налази у Сирији -
Krak des Chevaliers






Oktobar 24, 2014, 01:06:04
Odgovor #55

Angeli

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 47
Zuto pomesaj sa tan i dark tan - samo 1x2 kocke, kasnije i mason kocke u istoj boji, dace poseban shmek; ako dodas crno, obe sive i dark red
Koristi crno saom zbog jeftinih slope, inverted slope i lukova, sve ostalo je manje vazno, ako zamkovi trebada budu masivni

Oktobar 24, 2014, 18:17:09
Odgovor #56

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Hvala Ivane, probao sam mesati zutu i tan, vrlo je minimalna razlika u kontrastu. Cena tan boje na BL je prihvatljiva, dok dark tan nije. Radicu ipak s dark tan-om, obicne i mason kocke. To mora iz bulk-a, inace ne mogu da priustim.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Novembar 02, 2014, 04:27:29
Odgovor #57

Angeli

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 47
izacice uskoro mason kocke i u drugim bojama, samo budi strpljiv. neke od njih ce se savrseno uklapati sa zutim

Novembar 02, 2014, 08:18:20
Odgovor #58

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Da, imam dark tan kocke (mason), probao sam da ih mixujem s zutom, mislim da savrseno odgovaraju. Okacicu fotke u roku od 1-2 dana.

Znam da su u planu sand green i dark red, ovo drugo vise odgovara tebi, verujem da ces ih uzeti par hiljada..
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Novembar 13, 2014, 22:42:52
Odgovor #59

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Eво градим неку башту - уређену травнату површину у центру града. Стаза којом се пролази је оивичена ружама розе боје. План је да направим 2 бејза по 48х48 студа. Бахато :)



Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!