Autor Tema: LDD mastarija  (Pročitano 99188 puta)

Septembar 06, 2014, 16:13:34
Odgovor #30

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Lugbulk je nešto za šta tek treba da se izborimo. Tačnije mini bulk, pošto je ovaj prvi još uvek ozbiljna materija za sve nas.

Septembar 06, 2014, 16:58:57
Odgovor #31

archy970

  • Gost
Docekacemo i to.

Septembar 07, 2014, 14:51:03
Odgovor #32

archy970

  • Gost
Evo male ideje za ljubitelje CASTLE theme, malo sam se zaigrao sinoc i evo rezultata:
Imam spisak delova i izvukao sam i uputstvo. Moze da se pripoji nekom postojecem dvorcu sa malim prepravkama.
 8)
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2015, 16:09:01 archy970 »

Septembar 07, 2014, 18:04:51
Odgovor #33

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Asocira me dosta na Hlapenov Racinjak
http://legija.rs/forum/index.php?topic=68.msg651#msg651

Super izgleda, naravno za sve je ograničenje broj kockica, naročito onih skupih.

Septembar 07, 2014, 18:45:13
Odgovor #34

Hlapen

  • Gost
Dobra je kulica, lepo si se poigrao sa ovim srednjim delom.

Mada oblikom više ide uz aktuelne zamkove nego one stare.
Čak me podseća malo na građevine iz LOTR.
 ;)

Septembar 07, 2014, 19:06:01
Odgovor #35

archy970

  • Gost
Nisam pratio nijedan stil, samo sam je uradio onako slobodnom voljon. Mnogo kockica ide zbog stena ispod kule, tacnije 1535 kockica. Dosta zezanja, prelazim na neki ozbiljniji projekat. Imam nekih ideja ma da bih zeleo da cujem neke vase predloge, sta bi bilo lepo i atraktivno uraditi za neku narednu izlozbu. Naravno to bi bio neki vid zabave uvece, prioritet mi je da prvo sklopim skolu u Orascu.

Septembar 07, 2014, 19:49:49
Odgovor #36

archy970

  • Gost
evo jos neke slike izbiza... 8)
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2015, 16:10:51 archy970 »

Septembar 07, 2014, 20:26:26
Odgovor #37

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Iskreno, ova izbocina mi je malo nelogicna, obzirom da se tako nesto nije gradilo u srednjem veku (armature?) Ja bih to skratio ili dodao jos jednu kulu.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Septembar 07, 2014, 20:33:16
Odgovor #38

archy970

  • Gost
To predstavlja most do nekog postojeceg zamka, moze da se skrati, naravno ili mogu da dodam neke potpore. Valjda su i tada gradili mostove.

Septembar 07, 2014, 20:55:29
Odgovor #39

archy970

  • Gost
Iskreno, ova izbocina mi je malo nelogicna, obzirom da se tako nesto nije gradilo u srednjem veku (armature?) Ja bih to skratio ili dodao jos jednu kulu.

 8)
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2015, 16:11:06 archy970 »

Septembar 07, 2014, 21:48:21
Odgovor #40

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Septembar 15, 2014, 00:22:04
Odgovor #41

archy970

  • Gost
Evo kako napreduje novi projekat. Nadam se za par dana da dovrsim i njega. 8)
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2015, 16:11:21 archy970 »

Septembar 15, 2014, 19:40:54
Odgovor #42

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Deluje odlično, mada već u startu vidim da ta boja za stene neće proći.
Što zbog nepostojanja delova u toj boji, mada i u samoj ceni ostatka.

Moj savet ti je sledeći. Kada želiš da praviš nešto glomazno, smisliš od kojih delova ćeš to najviše praviti.
Odeš na katalog na bricklinku, izabereš taj deo i pogledaš kojih boja ima najviše (boja koje tebi odgovara).
To treba da ti bude prvi filter, a drugi da sortiraš po količinama prodavnice i vidiš koliko se kreću cene za te kocke. Ono što je najisplativije uzmeš u obzir i tek onda kreneš sa time da praviš u LDD.
I to mislim bukvalno za svaki potreban deo, pa i ove "plejtove" koje si stavio na terasu. Da li su jeftiniji 2x4 više komada ili 4x16 samo 2 komada.
Ako shvatiš da ti se taj deo ipak ne isplati, uzmeš i tražiš sledeću alternativu.

Pošto koliko god ovo lepo izgledalo u digitalnom svetu, naićićeš na ogroman problem u realizaciji projekta.


Inače je super Aco, vidi se da imaš oko da napraviš ono što zamisliš, samo te upućujem na te moguće prepreke. Ne sumnjam u tebe. ;)

Septembar 15, 2014, 21:45:57
Odgovor #43

archy970

  • Gost
Deluje odlično, mada već u startu vidim da ta boja za stene neće proći.
Što zbog nepostojanja delova u toj boji, mada i u samoj ceni ostatka.

Moj savet ti je sledeći. Kada želiš da praviš nešto glomazno, smisliš od kojih delova ćeš to najviše praviti.
Odeš na katalog na bricklinku, izabereš taj deo i pogledaš kojih boja ima najviše (boja koje tebi odgovara).
To treba da ti bude prvi filter, a drugi da sortiraš po količinama prodavnice i vidiš koliko se kreću cene za te kocke. Ono što je najisplativije uzmeš u obzir i tek onda kreneš sa time da praviš u LDD.
I to mislim bukvalno za svaki potreban deo, pa i ove "plejtove" koje si stavio na terasu. Da li su jeftiniji 2x4 više komada ili 4x16 samo 2 komada.
Ako shvatiš da ti se taj deo ipak ne isplati, uzmeš i tražiš sledeću alternativu.

Pošto koliko god ovo lepo izgledalo u digitalnom svetu, naićićeš na ogroman problem u realizaciji projekta.


Inače je super Aco, vidi se da imaš oko da napraviš ono što zamisliš, samo te upućujem na te moguće prepreke. Ne sumnjam u tebe. ;)

Kako mi je vec receno za skolu Orasac, mnogo je lakse kad drzis kockice u ruke. ;)
Sto se tice ovog gore navedenog (mislim na BL), vidi se da imas puno iskustva i zato ti zahvaljujem na savetima. Imacu ih na umu. Ali da bi nesto imalo smisla i bilo sto vernije, nekad je potrebno i dobro platiti a ja ne bezim od toga ako cu na taj nacin izmamiti osmeh i odusevljenje svih prisutnih na izlozbama. Nasim kreacijama ne zelimo da kudimo druge klubove vec da pokazemo ljudima koliko MI vredimo, da iako smo mlad klub, imamo clanove i kreacije koje vrede njihove paznje i koje ce mamiti ljude da dovode decu na izlozbama. Ali cu poslusati tvoj savet i traziti sto jeftiniju kombinaciju za ovu realizaciju a da boje i izgled ostanu sto vernije.

Hvala za pohvale.

Septembar 15, 2014, 21:49:34
Odgovor #44

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Nemam uopšte toliko iskustva, ali sam pre nekoliko meseci bio u sličnim idejama kao ti, napravio nekoliko svojih projekata u LDD. I onda sam ukapirao koliko je para za to potrebno, pa napravio reorganizaciju.
I krenuo baš tim filterom kao što sam tebi predložio. ;)