Autor Tema: Saveti za modulare  (Pročitano 1846 puta)

Novembar 13, 2016, 21:10:56
Pročitano 1846 puta

Nadj

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 33
Drustvo, imam jedan problem. Krenuo sam sa cerkom da pravim zgradu na bejzu 32x32. Kucu pravimo sa kockicama 2x1 i desava mi se da se coskovi bejza odizu. Isto se desava kada napravim medjuspratnu konstrukciju tj. spojim ploce 6x12 i kada ozidam 2. red, coskovi se odizu.
To sve za posledicu ima, da ne moze sprat lepo da mi nalegne na prizemlje.
Pretpostavljam da ima neko resenje... Mozda prvi red raditi sa duzim kockicama, kako bi se ploca ukrutila...? Kako vi to radite?

Novembar 13, 2016, 22:04:19
Odgovor #1

archy970

  • Gost
To je uobicajeni problem kod modularne gradnje, pokusaj sa duzim brikovima u prvom redu ili cak sa dvorednim. Ja sam iz tog razloga prestao da pravim zgrade modularno, radim ih isklucivo kao jednu celinu.

Novembar 14, 2016, 21:10:42
Odgovor #2

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Ja sam moj modular od 3 bejza 32x32 poceo da rusim, da bih ga stavio na jedan bejz. Razlog je prost, ne naleze lepo jedan na drugi, ako ih gradim s modularnim spratovima (stavi-vadi). Jedino da kao Arci gradis kompaktne celine, bez enterijera...
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Novembar 15, 2016, 19:37:14
Odgovor #3

Nadj

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 33
Hmm da,  tako sam i mislio.
Probacemo prvi red sa dugackim brikovima i spratovi nece biti modularni, nego fiksni.
Hvala na savetima!

Novembar 16, 2016, 11:47:38
Odgovor #4

archy970

  • Gost
Taj problem je uobicajen kada se koriste polovne kockice koje su vec vise puta ugradjivane i skidane. Kod upotrbr novih kockica, taj efekat dizanja krajeva je daleko manji, zato kad se kupe novi modulari izgledaju savrseno pri prvom sklapanju a nakon visestrukog koriscenja kockica, spojevi postaju labaviji i dolazi do tog krivljenja.

Novembar 16, 2016, 15:01:16
Odgovor #5

Nadj

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 33
Staaaa?!?! Meni Zoki rece da su ovo kockice iz bulka i da su nove.
Cccc nikome vise ne mozes verovati  ;)
Meni na prvu loptu deluje logicnije da ce ploca nategne kada su kockice nove i utegnute. Kasnije kada se razlabave ne bi trebalo da natezu plocu. E sada, ako iskustvo pokazuje drugacije onda mozda nije to u pitanju.
Vidim da na nekim sajtovima predlazu pravljenje duplog poda (na baseplate idu kockice pa preko njih ploce) i to mi deluje ok, ali dosta komplikuje izradu.

Novembar 16, 2016, 17:04:40
Odgovor #6

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Daj neke slike da vidimo dokle ste stigli ti i Nela :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Novembar 16, 2016, 18:36:06
Odgovor #7

archy970

  • Gost
Ako su nove kocke onda nema razloga da se krivi, nisam znao da gradis sa novim kockicama. Ako su iz bulka, onda su nove, naravno. Ja sam odradio ceo dvorac sa tim novim kockicama na cetiri 48-ce i nista mi se ne krivi.

Novembar 23, 2016, 21:44:11
Odgovor #8

Nadj

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 33
Evo slika modulara koji je Nela pravila sa drugarom. Sarena u skladu sa njihovim godinama ali su me iznenadili sa nekim detaljima.
U principu zidove su radili uglavnom sa kockicama 1x2 pa im se pri vrhu zid krivi, savija van svoje ravni. Cekam da mi stignu neke duze kocke i plocice pa ce i to moci da srede.
Nije lose za prvi put...  :)

Novembar 24, 2016, 07:04:28
Odgovor #9

archy970

  • Gost
Odlicno ovo izgleda, sve cestitke Neli. Ali da se ne bi uvlacio taj vrh neka istera jos jedan red povise da ucvrsti te arch brick-ove 1x4 povise tih polukruznih prozora jer vidim da jedna strana stoji na 1x1 brick-u i zato je sklon pomeranju.
Inace modular je vrlo lepo osmisljen sa zanimljivom kombinacijom boja.