Autor Tema: Motorizovane kreacije  (Pročitano 5453 puta)

Oktobar 02, 2016, 11:23:36
Odgovor #15

Mixon

  • Gost

Oktobar 02, 2016, 11:24:36
Odgovor #16

archy970

  • Gost
I da ne zaboravim njegov, po meni, najzanimljiviji GBC modul, nevidljivi lift.


Oktobar 02, 2016, 12:41:45
Odgovor #17

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Radovi su mu prosto neverovatni!

Ranije sam video lift, i stao sa donjom vilicom na podu  :D

Januar 03, 2017, 16:57:18
Odgovor #18

archy970

  • Gost

Januar 03, 2017, 20:41:43
Odgovor #19

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Мој делта робот од  ЕV3 је 3 пута већи од овог.Конструкција је завршена ,тренутно радим на хватаљци која ће вероватно бити пнеуматска.Компресор ће бити аутоматски и биће смештен споља,робот ће вући једино 2 црева која ће бити повезана за хватаљку.Вероватно ће коцкице или лоптице за GBC долазити на покретној траци и пролазити поред сензора за боје,онда робот у зависности од боје остави лоптице/коцкице на одређено место.Сумњам да  ће интерполација  моћи да се уради у ЕV3 програму.Проблем ми је што сам ставио 2 XL мотора и један М ,морам купити још један EV3 XL јер брзина мотора није иста. Кад га завршим окачићу линк.

Januar 03, 2017, 21:32:11
Odgovor #20

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Da posaljem po Saletu sad u petak kolorni senzor? Meni se ovaj gornji sklop ne svidja, vec Akijukijev, koji sortira samo u dve boje - jer cemo samo takve loptice i imati.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 03, 2017, 22:15:53
Odgovor #21

archy970

  • Gost
Da posaljem po Saletu sad u petak kolorni senzor? Meni se ovaj gornji sklop ne svidja, vec Akijukijev, koji sortira samo u dve boje - jer cemo samo takve loptice i imati.

Zoki, Akiyuki je napravio nesto nalik CNC routera koji odvaja po boji a ovo je Delta robot, sasvim razlicita vrsta robota. Akiyuki-jev deluje u dve ose dok kod Delte ruka moze da se krece u svim mogucim pravcima. To cini ogromnu razliku izmedju ta dva sklopa.

Januar 04, 2017, 09:06:16
Odgovor #22

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Da posaljem po Saletu sad u petak kolorni senzor? Meni se ovaj gornji sklop ne svidja, vec Akijukijev, koji sortira samo u dve boje - jer cemo samo takve loptice i imati.
Имам сензор за боје.Правио сам Делта робота,не сортер специјално за ГБЦ,због тога и не личи на Акијукијев.