Autor Tema: Profine MOC i LDD kreacije  (Pročitano 11832 puta)

Jul 21, 2014, 17:04:13
Pročitano 11832 puta

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Ovaj post ostaje za sređivanje kasnije :)

Jul 21, 2014, 17:06:39
Odgovor #1

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Pozdrav drugari  :) Došao je red da i ja započnem svoju temu.

Zaboravljena Laguna, naziv je ovog moc-a.

U pitanju malo utvrđenje na obali mora. Nažalost, imam samo jednog vojnika, a u ovom mocu bi trebalo da ih ima barem još 1 do 2, kao i jedan oficir.
Cela osnova je izdignuta, veličine 12x24, a izgrađena od plejtova ne većih od 4x8. Nedostaje par detalja, kao i jedan mini dok. Ipak, odlučio sam da slike podelim sa vama :)






















Jul 21, 2014, 19:16:35
Odgovor #2

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Lepo izgleda, obožavam taj "klasični" prizvuk.
Jedino mi možda deluje nepraktično da takva čvrsta gradjevina bude izdignuta na stupcima, treba mi neka čvršća potpora. :P

Jul 21, 2014, 23:13:19
Odgovor #3

Mixon

  • Gost
Svidja mi se! I ja, kao i Miroslav volim stari stil gradnje!  :D Nadji figure adekvatnih boja, a ja cu ti napraviti stikere za torzo, pa ces imati vojsku!  :)

Jul 22, 2014, 08:23:40
Odgovor #4

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Lepo izgleda, obožavam taj "klasični" prizvuk.
Jedino mi možda deluje nepraktično da takva čvrsta gradjevina bude izdignuta na stupcima, treba mi neka čvršća potpora. :P

Hvala  :) Potpuno si u pravu sve. Jednostavno, želeo sam više na manje, pa je tako ispalo  ;D

Svidja mi se! I ja, kao i Miroslav volim stari stil gradnje!  :D Nadji figure adekvatnih boja, a ja cu ti napraviti stikere za torzo, pa ces imati vojsku!  :)

Hvala :)

Jul 22, 2014, 12:58:14
Odgovor #5

Hlapen

  • Gost
Iskoristi britanske grenadire iz serije 5!!!
Stavi im obične glave, bele noge i eto ti čitave čete i lepo će se uklopiti uz klasične vojnike.

 :D

Ako ne'š, biće rat!

Jul 23, 2014, 00:24:14
Odgovor #6

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Interesantna kombinacija zuta/bela s prosaranim ciglama :) volim ovu tematiku s piratima/vojnicima.

laguna ne izgleda zaboravljeno/zapusteno, kao sto naziv govori, mozda treba dodati neke detalje koje upucuju na to :)

ne vidim shtek sa djuladi :) mozda su ispucali svoje i zadnji metak ostavljen ridjobradom u nemilost
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Jul 23, 2014, 00:51:29
Odgovor #7

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
@Hlapen, Samo ne rat, biće vojska upućena u Lagunu :)

@ BGF, Nije zapuštena, samo zaboravljena  :) Na to upućuje samo jedan vojnik koji je čuva i zatvorenik na koga su saborci zaboravili. Jer da nisu, lako bi ga oslobodili  ;D

Što se đuladi tiče, potrošena su, javna nabavka novih je u toku, kao i baklji za osvetljenje. A koliko sam načuo i jedan odred vojnika se sprema da se uputi tamo, jer izgleda da se neko setio Lagune, te ona možda neće još dugo biti u sigurnim rukama ;)

Avgust 21, 2014, 16:38:01
Odgovor #8

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Zaboravljena Laguna 2 :)

Prvi kontigent vojnika je stigao u Lagunu :)
Ono što su odmah primetili je da Laguna uopšte nije toliko mala i u tako lošem stanju kako su čuli* ;)

Odmah su počeli sa iskrcavanjem...









Evo i naša 3 nova junaka na okupu. Na mini doku vidimo prvog vojnika koji uredno privezuje čamac i vezuje jedra i vesla...


Za to vreme, drugi vojnik je već preneo sanduk na čvrsto tle i polako počinje sa raspakivanjem...


A tu je i oficir, koji se već udobno smestio i počeo sa razgledanjem okoline i utvrđivanjem pozicije Lagune...


Tu je i naš stari poznanik, na starom mestu...


Dok je naš drugi poznanik promenio svoj dres za ovo slikanje, kao i izraz lica, jer mu je sada šansa za bekstvo umanjena...


Srećom, njegova ćelija ne izgleda tako maleno tako smo naslućivali iz priča*...


A da vidimo i koje su razlike na samom utvrđenju u odnosu na pretpostavke koje smo imali od ranije*... Samo utvrđenje je malo šire, dok je kula viša za ceo sprat.


Takođe se primećuju i neki delovi "pokućstva i opreme" kojih u našim sećanjima* nije bilo...




Na spratu/krovu, nalazi se i mini dizalica za podizanje teških i kabastih stvari, jer stepenica još uvek nema...


Na oficirskom stolu nalazi se pribor za pisanje, kompas, mapa...


A na krovu kovčeg sa novčićima, kao privremeno rešenje, dok se ne izgradi novi magacin, ili potisne voda iz podruma... :)


Oružarnica je sada na dva nivoa...


I za kraj, do nekog novog dešavanja u Zaboravljenoj, tačnije ponovo otkrivenoj Laguni, pozdrav, uz jednu vest iz poruke iz boce koja nam je stigla:

"Novi odred vojnika (2+1) je upućen na novu stratešku tačku - Zaboravljenu Lagunu, uz dodatno naoružanje u vidu pušaka, burića sa sačmom i barutom, kao i dodatnim (2+1) topovima. Ostajte zdravo. Admiral ....."



--------------------------------------------------------------------
(*)prisetiti se sa fotografija starijeg posta - Zaboravljena Laguna...
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2014, 16:43:05 Profa21 »

Avgust 21, 2014, 21:49:39
Odgovor #9

Hlapen

  • Gost
Moram priznati da posle ovog unapređenja Lagune s nestrpljenjem očekujem nove radove.
Sve je prelepo, naročito detalji.
 :isl:

Avgust 21, 2014, 23:03:35
Odgovor #10

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191

Avgust 22, 2014, 12:45:29
Odgovor #11

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Iako zaboravljena, laguna je sadrzajno opremljena i snabdevena, bar sto se tice oruzja. Imal neki podrum s hranom i vinskim bocunima da ne krepa vojska od gladi, il svako jutro idu na pecanje? :)

Bajbokana je stilski odradjena :) Svidja mi se radni sto kapetana, koji verovatno po galebu golubu pismonosi salje S.O.S. poruke u centralu na Floridi. :)  :D
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Avgust 22, 2014, 15:02:20
Odgovor #12

Mixon

  • Gost
Super je napravljeno!

Avgust 22, 2014, 21:18:39
Odgovor #13

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Hvala drugari  ;D

Moram priznati da posle ovog unapređenja Lagune s nestrpljenjem očekujem nove radove.
Sve je prelepo, naročito detalji.
 :isl:

Radovi uskoro, pojačanje na putu :)

Imal neki podrum s hranom i vinskim bocunima da ne krepa vojska od gladi, il svako jutro idu na pecanje? :)

Svidja mi se radni sto kapetana, koji verovatno po galebu golubu pismonosi salje S.O.S. poruke u centralu na Floridi. :)  :D

Za sada  idu na pecanje. Uskoro nove mreže stižu. Pune boce i posuđe, nekom narednom isporukom... Podrum poplavljen, u planu novi...
Da da, putem galeba... Hlapen ga je video baš u momentu kada je odleteo prenoseći prve utiske oficira, kao i zahtev za nove potrepštine  ;)

Avgust 22, 2014, 21:35:20
Odgovor #14

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Pazi da zverov od Hlapenusa ne ulovi galeba cim sleti negde da se odmori.. onda propada poruka sa s.o.s. titanik  :D
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!