Autor Tema: Kapetan Miroslav i Svet Gusara  (Pročitano 7119 puta)

Avgust 27, 2014, 18:59:12
Odgovor #15

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693

Avgust 27, 2014, 20:03:13
Odgovor #16

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Ovo su samo oni koje sam sastavio putem bricklinka i sl. Domoroci iz setova nisu tu.. :)

Ma slobodno i njih stavi tu, nemoj da se stidis!  ;)
Ko će onda posle da ih vraća na svoja mesta. :D


Sad sam nešto nabrzaka pobrojao, ima ih 26 komada po tim setovima, plus još 6 za koje mi nedostaju glave.. Sa ovih 40 na slici jednako baš mnogo.  :isl:

Avgust 27, 2014, 20:09:18
Odgovor #17

Mixon

  • Gost
dusu dalo za terorisanje i odvodjenje u zuto roblje  :isl:

Januar 20, 2015, 04:30:17
Odgovor #18

LEGOkockaR

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 9
Ovo je stvarno prelepo, fin upgrade.  :isl:

Zanima me da li si ceo brod gradio od nule da kazem, ili si imao 'osnovnu' verziju pa nadogradjivao?Koliko razumem narucenim deolvima sa gorepomenutog bricklinka.

Ne zameri ako je pitanje malo cudno.
I dalje mi je taj koncept briklinka prilicno nov, pa mi nije skorz jasan. Koliko vidim mogu da se naruce skoro svi lego elementi koji coveku padnu na pamet.
Pa me ujedno i interesuje kad sklapate ovako neke vece setove, da li je isplativije a mozda i lakse sve naruciti preko briclinka?

Bilo bi kul da osvezis temu nekim novim slikama ako ih imas. Jos bolje ako su i nove 'gradjevine' u pitanju. :)
pozdrav

Januar 20, 2015, 20:53:05
Odgovor #19

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Brod sam gradio od nule, ali sa asocijacijom na originalni set. Uzeo sam neke detalje čisto da zadrži taj duh, ali generalno sve je pravljeno od nule i bez preteranog razmišljanja unapred.
Dva istovetna broda sam iskoristio, plus što sam usput dodavao neke svoje delove, kada primetim da bi nešto moglo da se unapredi.

Što se tiče bricklinka, dok ne uhvatiš neku svoju računicu nećeš moći previše da se snadješ sa isplativošću.
To su ti bukvalno radnje koje otvaraju fizička, a ponegde i pravna lica, svuda u svetu, sortiraju kockice koje poseduju i zatim ih pojedinačno prodaju.
Bricklink ima odličan kataloški sistem, tako da bez problema možeš da nadješ svaki deo koji ti treba. I onda dodješ do pitanja cene, a to je baš opširno polje za diskusiju. :isl:

Jun 17, 2015, 01:10:11
Odgovor #20

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Evo nekih kreacija koje su vidjene u Arandjelovcu, a ovde im je mesto. :isl:

Royal Port by Captain Miroslav, on Flickr
Royal Port by Captain Miroslav, on Flickr
Islanders by Captain Miroslav, on Flickr
Islanders by Captain Miroslav, on Flickr

Jun 17, 2015, 13:21:34
Odgovor #21

archy970

  • Gost
Vrhunska postavka, prelepi brodovi, ocarajuca dzungla, sve u svemu, profesionalno odradjeno.

Jun 17, 2015, 16:31:21
Odgovor #22

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Trebao je da bude još jedan veliki brod, ali nisam mogao da ga spakujem zbog veličine, pa sam na brzaka ga rasturio i probao modularno da uradim.. No, vreme i umor učinili svoje pa sam odustao.
Na kraju verovatno ne bi ni bilo mesta za njega, tako da će biti na sledećoj izložbi. :isl:

Jun 17, 2015, 17:03:01
Odgovor #23

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Meni je selo domorodaca pun pogodak.. kao i ona mala pecina odakle viri medved.. gomila zanimljivih detalja :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Mart 25, 2016, 01:12:33
Odgovor #24

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191

Mart 30, 2016, 08:16:14
Odgovor #25

Mixon

  • Gost
Mislim, sta reci za ovakav pejzaz i slike profesionalnog fotografa, dok gledam ovako, imam utisak kao da sam uzivo tamo!

Mart 30, 2016, 10:19:00
Odgovor #26

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Ozbiljna brodcina!
Ovaj se I nije bas dobro proveo sa sirenama!

Mart 30, 2016, 10:31:45
Odgovor #27

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Meni je najjači momenat kad pirati igraju žmurke :D

Mart 30, 2016, 12:02:37
Odgovor #28

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Viktorija u fudbalu je po meni najvece otkrovenje. :) A gosa brani ko da nije normalan... :)

A ovi sa velikog imperijalnog broda, nikako da sidju da odigraju 2 na 2 :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Mart 30, 2016, 19:49:02
Odgovor #29

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Crvenkapa? Ma vazi,.... crveni assassin's creed!