Autor Tema: Lehnikov kutak  (Pročitano 6067 puta)

Jun 07, 2016, 22:17:12
Pročitano 6067 puta

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Znam da su moje kreacije jos "zelene" u poredjenju sa vasim ali nadam se da ce vremenom dozreti :).
Nadam se da cu nekome moci da pomognem svojim idejama.
Svaka kritika je dobrodosla.

Jedan od mojih prvih dela,spirograf.

Jun 07, 2016, 22:35:22
Odgovor #1

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
"Grab and lift" mehanizam na koji sam prilicno ponosan jer izgleda jako dobro,izuzetno lako postavljanje gde god je potrebno i savrseno radi.Pravljen je u skoli za takmicenje iz Lego robotike. Motor koji smo koristili za njegovo pokretanje je Ev3 medium motor  koji je radio perfektno.Motor ne trpi nikakva  opterecenja posto se prenos vrsi preko puža.

Jun 07, 2016, 22:42:46
Odgovor #2

archy970

  • Gost
Sjajno Mihailo samo pravis gresku kada uporedjujes svoj rad sa onim sto mi trenutno gradimo. Izgradnja neke staticne ili polustaticne diorame nema veze sa ovim sto radis ti. Izrada sklopova od technic delova je daleko komplikovanija od onoga sto pravimo mi. Spirograf ti je odlican.

Da li znas sta je GBC i da li bi bio zainteresovan da napravis neki modul? Ja sam ih napravio par komada i trebalo bi biti izlozeni u decembru, sto vise modula bude bilo, bice zanimljivije.

Jun 07, 2016, 22:59:07
Odgovor #3

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Znam sta je GBC,volim da pravim module.Skoro sam modifikovao ovu moju hvataljku za GBC ,podizala je jednu po jednu lopticu i prebacivala je na drugu stranu modula,radi  na jako zanimljiv nacin.

Trenutno imam neke druge planove ali ako budem nasao vremena,ukljucicu se .U svakom slucaju hvala na pozivu!

Jun 07, 2016, 23:03:21
Odgovor #4

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Robot sa 6 osa,na slikama se vide samo 4 ose, nažalost nemam slike celog robota.Druga slika moze biti od pomoci Lego tehnik graditeljima,naravno pf  m motor je koriscen samo da bih isprobao rad ose.Svaka osa se mora pokretati pomocu servo motora sto je prilicno skupa investicija.Konstrukciju robota sam napravio cisto iz radoznalosti.Trenutno je sve u delovima  ali nadam se da cu ga opet  napraviti i pustiti u rad.

Jun 07, 2016, 23:08:23
Odgovor #5

archy970

  • Gost
Mnogo dobre i zanimljive stvarcice pravis, vest si sa technic-om. Malo ljudi se bavi tom temom, zahteva puno rada i proba da bi se bilo savrseno. Sjajno ti to ide od ruke. Svaka cast.

Jun 07, 2016, 23:36:11
Odgovor #6

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Свака част на детаљном опису и окаченим сликама. Још само и видео записи, па да видимо како функционишу.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Jun 08, 2016, 15:21:02
Odgovor #7

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Evo ja ovde da ti pozelim dobrodoslicu!
Nisam imao puno prilike da radim sa Techics-om, ali ovo sto ti radis je stvarno odlicno!

Nadam se da cemo imati priliku da ovo vidimo i uzivo na nekoj od sledecih izlozbi?

Jun 13, 2016, 01:25:03
Odgovor #8

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Evo ja ovde da ti pozelim dobrodoslicu!
Nisam imao puno prilike da radim sa Techics-om, ali ovo sto ti radis je stvarno odlicno!

Nadam se da cemo imati priliku da ovo vidimo i uzivo na nekoj od sledecih izlozbi?
Kasnim sa odgovorom,ne  zameri.Sto se izlozbi tice,ucestvovacu kad god mi  vreme i obaveze  dozvole,koje cu kreacije donositi zavisi pre svega od toga sta je  glavna tema izlozbe.Moguce je da cu donositi nesto od ovoga, samo unapredjeno.Trebalo bi napraviti sto vise pokretnih stvari kako bismo zainteresovali  radoznalu decu a sa njima i njihove roditelje , bake i deke ;)

Jun 13, 2016, 01:29:45
Odgovor #9

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Свака част на детаљном опису и окаченим сликама. Још само и видео записи, па да видимо како функционишу.
Trenutno je sve u delovima a nemam nikakav snimak njihovog rada,ubuduce cu  snimati pa cu postavljati i snimke.

Avgust 08, 2016, 21:33:37
Odgovor #10

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Ево и мог првог Ev3 пројекта,Ev3 Smart Home.Прављен је за MAKE SOMETHING такмичење на Rebricku. Слике и детаљнији опис ускоро.Надам се да ће вам се свидети.



Avgust 08, 2016, 22:31:11
Odgovor #11

archy970

  • Gost
 :-[ Ovo je velicanstveno Lehnik, nemam reci za ovu genijalnost, Skidam ti kapu druze, svaka cast. Nadam se da i ziri takmicenja deli moje misljenje.

Avgust 08, 2016, 23:20:25
Odgovor #12

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Хвала Арчи.
Проблем је што видео који се шаље на Рибрик може да траје највише око 30 секунди а мени ништа не може да стане у толико мало времена па ћу морати да им пошаљем само убрзани снимак како ради на акваријуму,без фокуса на елементе појединачно :'(

Avgust 08, 2016, 23:42:57
Odgovor #13

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Михајло свака част на пројекту. Ја сам веома очаран. Прижељкујем презентацију овог ремек-дела на Фестивалу науке ове године у децембру (Душица учествовала прошле године као дежурач, Сале није био ту).

Јел није проблем да окачиш своје старије пројекте на Јутјубу? Нпр. она жута "штипаљка", па машина за плетење и наравно ГБЦ.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Avgust 10, 2016, 14:10:09
Odgovor #14

Lehnik

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 51
Једина два снимка која имам од прошлих креација су два видеа за ГБЦ.Напомињем,ради се о прототиповима ,не о готовим модулима.Снимци су лошег квалитета али може се видети како  механизам функционише.Обратити пажњу на преносни однос код другог снимка, нисам имао xl мотор па све ишло преко m мотора ,комедија :D.Морате признати да је идеја за други ГБЦ скроз оригинална :D