Autor Tema: GBC  (Pročitano 12485 puta)

Oktobar 01, 2016, 20:42:22
Pročitano 12485 puta

archy970

  • Gost
GBC
Ovde cu postavljati slike i snimke svih GBC modula redom koje budem pravio. Danas sam napravio jedan modul design by Akiyuky, hvala mu na ostavljenim uputsvima u PDF formatu. Modul je isproban, doduse samo sa jednom lopticom koju imam i radi perfektno.





« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2016, 21:43:08 archy970 »

Oktobar 01, 2016, 20:54:45
Odgovor #1

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Snimak druze, snimak, ovako kao da gledam u goblen!

Oktobar 01, 2016, 21:03:04
Odgovor #2

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Snimak druze, snimak, ovako kao da gledam u goblen!

Полако, сређујем стан, ускоро Арчију шаљем лоптице.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Oktobar 01, 2016, 21:08:37
Odgovor #3

archy970

  • Gost
Snimak druze, snimak, ovako kao da gledam u goblen!

Cim Zoki posalje loptice, postavljam odmah snimak. Ovaj nije veliki ali je zanimljiv.

Oktobar 01, 2016, 21:43:34
Odgovor #4

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Dobro, meni za ovaj ne treba snimak, vidim kako sve tece. Odlicno Arci.

Oktobar 01, 2016, 22:52:51
Odgovor #5

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
http://www.planet-gbc.com/?p=1291

Mislim da bih ovako nesto mogao da napravim, ne treba puno delova. Akiyuki je vrh, jer su kreacije prikazane s uputstvima.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Oktobar 01, 2016, 23:41:24
Odgovor #6

archy970

  • Gost
Blakbird je lik koji je uradio uputsva svih GBC modula koje je napravio Akiyuky. Obojica su genijalci.

Ovaj je prilicno dobar i ne ide mnogo delova. Ja cu ovih dana poceti da pravim sledeci, opet od Akiyuky, moracu da narucim par specificnih delova koje nemam pa ce gradnja nekih modula da seceka dok mi ne stignu delovi.


Oktobar 02, 2016, 09:48:25
Odgovor #7

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Odlično izgleda, jedva čekam da vidim u radu :)

Oktobar 02, 2016, 10:17:36
Odgovor #8

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас


На 1:11 се налази Pinball са кошем. Арчи, хоћеш стављати кош на крају?
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Oktobar 02, 2016, 10:25:45
Odgovor #9

archy970

  • Gost
Ostavio sam mogucnost ali nemam kos.

Sledeci modul na koji sam se nameracio je Fork:

« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2016, 10:33:02 archy970 »

Oktobar 02, 2016, 10:26:58
Odgovor #10

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Kao što rekoh, ovo je super stvar pošto do sada nije vidjeno kod nas.

Ono što mi se ne svidja, a to je moje lično vidjenje, jeste da se koriste postojeća uputstva i ideje.

Biće zanimljivo za publiku, sve to stoji, ali ovako mi ostavlja utisak gotovog seta.

Oktobar 02, 2016, 10:50:27
Odgovor #11

archy970

  • Gost
Kao što rekoh, ovo je super stvar pošto do sada nije vidjeno kod nas.

Ono što mi se ne svidja, a to je moje lično vidjenje, jeste da se koriste postojeća uputstva i ideje.

Biće zanimljivo za publiku, sve to stoji, ali ovako mi ostavlja utisak gotovog seta.

Svestan sam toga i bice ubuduce unikatnih modula ali trenutno mi je dva meseca premalo da odradim 6 motorizovanih i 6 kinetickih modula da bi bili spremni za Festival nauke. Ali ove zime cu raditi na sopstvenim modulima, ma da sta god da napravim, licice na neki vec postojeci jer modula je do sada napravljeno na stotine i sve je vec uglavnom provaljeno. Videcu da kombinujem neke postojece delove modula u jednu celinu. Ne mogu se bas naci sva upustva na netu, nesto se radi samo na osnovu snimaka. Jako je zanimljivo raditi module pomocu programatora iz EV3 i senzora, to bi mogli da zamolimo Mihajla da nesto slicno uradi u slobodno vreme. Ovde bi mogao samo on da nas spasi sa nekim svojim modulom, jer je genije za Technic i siguran sam da ce nesto osmisliti sto jos nije vidjeno.
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2016, 19:34:28 archy970 »

Oktobar 02, 2016, 19:39:18
Odgovor #12

archy970

  • Gost
Danas sam stigao da napravim jos jedan modul, sa sitnim modifikacijama, zvani fork takodje design by Akiyuky. Proveren sa jednom lopticom i radi odlicno.




Oktobar 02, 2016, 20:23:35
Odgovor #13

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Svakako se slažem da za početak treba početi sa nečim "lakšim".

Ono sam više izrazio kao bojazan da ne postane praksa.

Kod GBC-a više je draž da radiš sa onim što imaš i kombinuješ na sve moguće načine do konačnog rešenja. Medjutim, za te kombinacije ti najviše trebaju loptice i konstantno ponavljanje i testiranje do uspeha. ;)

Oktobar 02, 2016, 20:29:41
Odgovor #14

archy970

  • Gost
I ujedno oduzima mnooooooogo vremena u testiranju da bi se doslo do savrsenog rada modula ali kao sto rekoh, sad nemam bas toliko vremena za experimente, to cu raditi celu zimu, prvo da preguramo festival. Kasnije cu postaviti snimak ova dva modula u radu.