Autor Tema: Made in Belgrade  (Pročitano 36005 puta)

Maj 25, 2014, 00:05:18
Pročitano 36005 puta

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
По трећи и задњи пут сам порушио таверну, која је била цик-цак, дакле не модуларна. Сад је тотално модуларна јер сам ушао у тај стил градње.

Наређали се гангстери испред Кафане, договарају се кога ће да опљачкају или ликвидирају. Изнад њих лепо стоји натпис колико коштају пивске-винске туре :)


Слика из даљине


Изглед интеријера таверне, још ћу мало да пицаним. Свеће на столовима дају неки шмек, а зелено су салвете


И са стране, где се на степеницама види радио касетофон, а испред на истим је гувернанта, а иза ње циганка-гатара. Ово сам поставио јер сам решио стари проблем са плафоном. тј. када се неко пење, не сме ниједног момента да удара глава у плафон. избацио сам брикове као подлогу, сад користим само плоче - и пун погодак. тек када ставим први спрат, види се и даље лепо гувернанта


клиња се сакрио иза зида, који је уједно тајни пролаз за бекство


клиња се окренуо и нема га више


Таверна се и званично зове \"Капетанова кћи\" по овој заставици испред улаза


овде се види изглед степеница и како сам решио проблем


изглед одвојеног дела првог спрата - модулара и конобарице на степеницама




матори отац једе с клинцем док га жена служи рибом


изглед унутрашњости. оно с зебрином кожом је табуре :)






изглед како је кад се спрат набуџи на приземље


и како се лепо види гувернанта из приземља, кад се модулари споје


а ове задње три фотке, кад се споји и трећи модулар. тај трећи представља кухињу, која ће бити садржајна с шпоретима и осталим. када то буде готово урадићу таван с малим затвором за неплатише и кров






модулар на дну има спојице као и сваки, па се може спојити на Гранд Емпориум или Градску већницу, јер градим модуларе у низу
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Maj 30, 2014, 12:35:23
Odgovor #1

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Ево нечег другачијег за вестерн, једна од мојих омиљених тематика, као клинац сам обожавао Каубоје увече пре спавања.





Ако се неко сећа ових филмова "Обрачун код О.К. корала" и "Седморица величанствених", ја сам градио неке фигурице елегантних каубојаца по угледу на њих, а који ће једног дана бити део неке вестерн целине (град Тумбстоун, кланац у Невади, обрачун с индијанцима или Мексиканцима)

Одабраћу неку седморицу већ по узору на филм





На овим коњима у налету биће гомила наоружаних индијанаца, с тим, имаће и ПУШКЕ, одступићу из лего шаблона, како они немају пушке, али по мојој причи, добили су пушке у размену за рум и крзно. Криво ми што не постоји Бизон као животиња


Накуповао се још раније војника, а имам и мексиканце, морам да усликам..


Meшавина разних женских фигура за Витезовско село-град, принцеза, слушкиње, шваље-праље итд..


Торзои за раднике на штајги на којој упоредо радим.. ови ће да поправљају пруге и скретнице
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Maj 30, 2014, 12:36:31
Odgovor #2

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Slike, kako se gradila GZ Stanica:

Angeli je uvek nekog slikao pored svog moc-a, a posto moj klinac voli da se igra, a i da se slika, tako da i ja kradem foru :D cisto da vidimo velicinu moca, klinac je visok skoro 1 metar :)







Klinceza stavila pacovcinu na krov :D

Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Maj 30, 2014, 12:38:22
Odgovor #3

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Gradio se hol uz mnogo komplikacija.. realno, 1000-2000 brickova je nista. bez 5000 kockica ne moze da se (g)radi :(.




Roki Balboa (cuveni italijanski pastuv) na ulazu, podignutih ruku :)




Moram i kera negde da ubacim, imam braon i tamno sivog :)
uporediti ove dve slike iz real life i moje gradnje, vidi se da je slicno :)



pod na ulazu je kombinacija kockica koje je doneo Standza iz pab-a. Ovo nisam nigde video na netu, cisto je moja ideja..


s tim da sam mnogo vise rusio, nego gradio, kad mi se nesto ne svidja, to porusim..
moram ceo hol da postavim na 48x48 baseplate, jer postojeca kombinacija  uopste nije cvrsta, a treba da legne jos 2000 kockica na njega.
izgled ulaza nije finalni, moracu jos malo da porushim
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Maj 30, 2014, 12:41:10
Odgovor #4

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Na vrhu zgrade, bice i rimskih brojeva (godina) kao i beograd na latinici i cirilici, sto se tice naljepnica :)
A u okviru stanice, vec sam spremio:

- restoran
- 2 tel.govornice
- kafeterija
- turisticka agencija
- salter za prodaju karata
- mjenjacnica

evo nekih slika s ulicama, zena opalila par fotki dok su deca spavala :)


Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Maj 30, 2014, 12:41:31
Odgovor #5

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас

ove tri slike pozadi. na spratu ce biti kontrolna stanica. pogledati ove bele tile-ove sa knobom. odlicni su jer moze minifigura da se zabode dok hoda..




malo sam prosarao zidove s mason kockama koje mi je Hexx pozajmio

dvojica krimosa :)


'mesto ovog vikinskog stita, ide stari sat koji stize za par dana, bice u fazonu beograda iz tridesetih..


ovde ce da sede dve prodavacice karata


pogled ka blagajni (zamislite i putnike kako se guraju, i provlace pare ispod)


dve slike hola spolja (koji nema krov, niti nalepnice Beograd na cirilici na latinici, nit rimske brojeve, to ide kasnije)



Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Maj 30, 2014, 12:44:24
Odgovor #6

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас



Stara čuka. Jedno 7 dana sam tražio na Bricklinku neki lep sat, od pre 100 godina :) jedva našao :)

Vrlo je slična ovoj dole. Prezadovoljan sam :)



Postavljam sliku kad su svi delovi spojeni (iako je glavni ulaz nezavrsen), namucio sam se da mi sve udje u kadar dok sam slikao:



Krenuo sam da gradim trotoar i travnjak, ispred stanice. Krov na holu sam zavrsio, fale mi neki detalji za vrh krova, al ce to brzo da se resi :)

travnjak sam ukombinovao sa zelenim i lime tajlovima, ideja je da u sredinu (rupu) zabodem neki cvet ili zbun.

uporedo s ovim, gradim i dodatnu veliku zgradu, kao ova sto je skroz desno na slici. cenim da ce ukupno biti oko 3m dugacko, a za sirinu cu natenane, kad uradim i perone s nadstresnicom :)







nesto sam i umotao u foliju, obzirom da je pala prasina, pa sam ocistio pre toga.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Maj 30, 2014, 18:21:39
Odgovor #7

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Monumentalna gradjevina :)

Sad sam po prvi put video ono za vestern, mnogo mi se svidjaju odelca, većinu nisam nikada ni video.
I ja sam odrastao uz te filmove, zato sam i obožavao da se igram sa tom tematikom kad se pojavila u kockama.. Nažalost, zbog finansija čovek prosto mora da se okrene jednoj tematici da bi mogao da je isprati u željenom kvalitetu. Moji su gusari.. ;)

Jun 03, 2014, 23:18:19
Odgovor #8

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас


Ako si ikada pogledao ovaj video, mogao bi da razumes koliko su "Kockice" daleko ispred drugih klubova u regionu. Pogledaj samo kako su "skinuli" Kazaliste, i ostale zagrebacke zgrade, izgleda bas monumentalno i masivno. Uvek sam zeleo da napravim nesto "nase", to mi je ideja vodilja :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Jun 04, 2014, 00:46:49
Odgovor #9

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Ja sam dosta razmišljao o Beogradu u miniskali, bukvalno mapa od lego kockica.

Jun 06, 2014, 12:53:54
Odgovor #10

Hlapen

  • Gost
Vidim puno šumskih ljudi, setio sam se kako sam davno od njih pravio meksičke kopljanike koje sam video u ovom filmu:
http://www.imdb.com/title/tt0047647/?ref_=nv_sr_1

Figure su dosta zahvalne da se uklope u kaubojsku temu, samo se dodaju grudni oklopi, što tamno sivi, što srebrni, kape i ne moraju da se menjaju, jer perjanica na kapi daje efekat konjičkog šlema.

 8)

Jun 06, 2014, 13:29:25
Odgovor #11

Mixon

  • Gost



Na 1:39 obratiti paznju na vinjetu!
Znaci da moze :)

Jun 21, 2014, 17:17:26
Odgovor #12

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Krenuo juce da gradim zadnji modular koji ce biti spreda, ali umesto kafica ide menjacnica :)





Imace i dolare, marke, lire, i poseban shtek sa raznim valutama.

Obzirom da nemam vise mesta u gajbi, a deca rushe, pa sam jedan stavio na drugi :) Pod sam prosarao plavo-zutim tajlovima

Cim zavrsim ovo do utorka-srede, bacam se na gradnju stadiona "Pod goricom". Juce sam nesto i pokusavao, tesko ide, al treba biti uporan, istrajan.

Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Jun 21, 2014, 17:29:51
Odgovor #13

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Sinocnji pokusaj gradnje mosta, zadovoljan sam kako ide, samo sam hteo da isprobam kako stoji konstrukcija s zutim kockama. Most ce biti crven ili beo (isprepleten)






Odavde sam video ideju za most, ovaj crveni, a zuti voz imam :) Mora biti sirok izmedju 8 i 10 studova, zbog pruge.






Stari zeleznicki most je "mrezast", mogao bih da napravim ovako nesto, s belim kockicama. Dal bi isao monorail voz, ili na 9v, jos cu videti.
« Poslednja izmena: Jun 21, 2014, 17:32:33 Belgrade`s finest »
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Jun 21, 2014, 20:49:52
Odgovor #14

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Ovaj železnički most je možda bolje praviti sa tehnics delovima. Ne znam koliko im se cene kreću, ali bi bilo verodostojnije, makar za taj mrežasti deo.