Autor Tema: Moj kutak za sredjivanje LEGO haosa  (Pročitano 2704 puta)

Oktobar 10, 2014, 20:02:11
Pročitano 2704 puta

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Kad su svi krenuli da se busaju u urednost, rešio i mali Mujo da se priključi akciji.


Na prvoj slici se vidi veća količina kockica koju sam nabavio u jednoj avanturi preko Limunda. Pseća glava je u kadru radi poimanja veličine.
Ovde je već jednom odradjeno sortiranje nakon pranja kockica, i to po osnovnoj podeli - bojama.



Na drugoj slici posle mnogo sati, sve je to lepo rasporedjeno u razumno slične delove po bojama. Mali astronaut je tu radi poimanja veličine. ;D



Što je crnjak, ovo nije sve što sam morao da sortiram, ali je odradjen veći deo posla.
Trebam da vidim za neke finije ziper kesice, pošto dosta ovoga nije preterano pregledno, a voleo bih da još dublje udjem u razdvajanje delova. Ne baš kao na bricklinku, ali približno. ;)

Oktobar 10, 2014, 20:06:45
Odgovor #1

Mixon

  • Gost
Lepo ti to izgleda! I ona slika PRE i ona POSLE! JBTE! Dobro ti nisam podigao cenu.... Ja hteo isto to da uzmem...... Nisam znao da si ti... Hteo ja, nego imao trening i zavrsila se aukcija... Toliko sam se smorio....

Oktobar 10, 2014, 20:09:37
Odgovor #2

Mixon

  • Gost
Sad sam se jos vise iznervirao!  :P

Oktobar 10, 2014, 20:24:48
Odgovor #3

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
I Maksimus je odustao kad je video da sam uleteo sa ponudom. :) Sve vas volim. :-*

Veruj mi, pranje je ubilo u pojam. To je blejalo u nečijem podrumu, vrlo verovatno u blizini neke peći..
Ima dosta kocaka koje su neverovatno savijene, a živim u nadi da nekim kuvanjem mogu da ih omekšam i  oblikujem u bilo kakav vid upotrebljivosti.
Zatim, dosta njih je bilo umazano nekom vrstom voska, pa se možda neka sveća istopila na tome. :D
No, ono što je plus, ima dosta "posebnih" elemenata, koje je ovaj prodavac prilikom vadjenja minifigura, biljaka i sličnog prevideo, a imaju popriličnu vrednost i retkost. Bar putem bricklinka.

Oktobar 10, 2014, 20:27:08
Odgovor #4

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
I da ne bude nesporazuma, na onoj slici posle nisu sve kocke iz te kupovine, nego spojene sa mojim već sortiranim kockicama. :)
Doduše, te već sortirane kockice su možda samo trećina sada ukupne gomile..

Oktobar 10, 2014, 20:31:33
Odgovor #5

Mixon

  • Gost

No, ono što je plus, ima dosta "posebnih" elemenata, koje je ovaj prodavac prilikom vadjenja minifigura, biljaka i sličnog prevideo, a imaju popriličnu vrednost i retkost. Bar putem bricklinka.

Zuti paneli na primer  ;)

Oktobar 10, 2014, 20:34:57
Odgovor #6

Miroslav

  • LEGiOnar
  • Pretor

  • Van mreže
  • ******
  • Kapetan

  • 1191
Na primer. :) 
Panela ima baš dosta, ali ih ima i dosta oštećenih. Mada mislim da će svi moći da se poprave ili upotrebe i tako oštećeni.
Nema toliko standardnih gradivnih kocaka koliko bi se na prvu loptu pomislilo, a nekih kockica ima neuobičajeno veliki broj. Deluje kao da je npr. imao dva siva zamka ili dva piratska ostrva sa lobanjom.

Oktobar 10, 2014, 20:35:23
Odgovor #7

archy970

  • Gost
Lepo izgleda, u sustini, sto vise pregrada to je preglednije, tako bar ja radim. ;)

Oktobar 10, 2014, 20:40:46
Odgovor #8

Mixon

  • Gost
Lepo izgleda, u sustini, sto vise pregrada to je preglednije, tako bar ja radim. ;)
To za ove matorije, koji nose naocare!  ;)

Oktobar 10, 2014, 21:34:33
Odgovor #9

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Mislim da nikada necu poslati sliku kako su meni sortirane kockice! :D

Oktobar 10, 2014, 21:36:07
Odgovor #10

archy970

  • Gost
 :D Sto, ne mogu da se uhvate u jedan kadar?
Za rodjendan cu ti kupiti 2 velika klasera ;)

Oktobar 10, 2014, 21:36:21
Odgovor #11

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Ja se vodim onom teorijom da se pametni ljudi snalaze u haosu! ;)

Oktobar 10, 2014, 21:38:37
Odgovor #12

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
:D Sto, ne mogu da se uhvate u jedan kadar?
Za rodjendan cu ti kupiti 2 velika klasera ;)

Bogu hvala, bice jednog dana!
Skupljaj pare za klasere, rodjendan mi za manje od dva meseca!