Autor Tema: Made in Belgrade  (Pročitano 36123 puta)

Novembar 24, 2014, 00:07:13
Odgovor #60

archy970

  • Gost
Zorane, poslusaj ove pametne predloge, vidis kako je to lepo ispalo na njegovim crvenim kulama. Kombinovao je crvene 1x2 brick-ove sa crvenim 1x2 brick-ove i sve je zacarao sa jos malo 1x2 crvenim brick-ovima. I vidis kako su dobile shmek. ;) Moj ti je savet da radis sa onim sto imas, onako kako si osmislio i bice to odlicno a sto je najvaznije, bice onako kako si ga ti zamislio.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2014, 07:02:37 archy970 »

Decembar 05, 2014, 01:32:06
Odgovor #61

Angeli

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 47
pa da :)
poslusaj moje savete (jedini sam koji kombinuje sa crvenim 1x2, pa pretpostavljam da se ova infantilno sklopljena ironija odnosila na mene) i primetice i proslavice te ne samo ljudi iz naseg regiona, nego i iz celog sveta, kao npr sto je Menzoberanzan bio izblogovan na preko cetrdeset blogova, od kojih i The Brothers Brick



...to je kao kad se onaj...ne znam kako mu je ime, nebitno je, ionako ga niko nije zapamtio, smejao jednom od Bitlsa kako ne zna da svira gitaru :) smesno :)

Tako da, APSOLUTNO slusaj savete, vremenom ces povecati isvoju kolekciju, razviti tehnike gradnje, estetsku vrednost moceva, upotrebnu, transportno prihvatljiva resenja i rutinu: ovo sam sagradio za dva dana:



I prvo pravilo velikih zamkova - digni ga. Onog momenta kada vise ne budes mogao lako da ga dignes, vreme je da se pocne novi modul.


Decembar 05, 2014, 09:28:30
Odgovor #62

archy970

  • Gost
 :-[ veliko poboljsanje, vidim da smo presli sa nacionalnih boja nasih "komsija" na belu I roze, ili je ovo crvena. Tesko ko bi mogao ovako nesto da napravi i to za svega dva dana. Impresioniran sam. Napredujes velikom brzinom, svaka cast. Bice od tebe vrhunski graditelj......  ;) ....jednog dana....
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2014, 11:41:14 archy970 »

Decembar 06, 2014, 21:44:08
Odgovor #63

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Samo cu reci da je prosto impozantno videti da neko ima toliko kockica a sami tim privilegiju i zadovoljstvo da napravi nesto od dva metra!

Decembar 08, 2014, 22:34:59
Odgovor #64

archy970

  • Gost
Samo cu reci da je prosto impozantno videti da neko ima toliko kockica a sami tim privilegiju i zadovoljstvo da napravi nesto od dva metra!

Nije sve u velicini, ima nesto i u tehnici. Otrov se uvek cuvao u malim bocicama. ;)

Decembar 08, 2014, 22:40:21
Odgovor #65

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Teslina laboratorija, koja je bila ugradjena u City dioramu na Festivalu nauke, moj mini-moc




Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 26, 2015, 00:11:07
Odgovor #66

Ђапето

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 8
Кад ћеш окачити награђани рад на регионалном такмичењу које су организовле Коцкице?  :)

Имаш чиме да се похвалиш  :)

Januar 26, 2015, 12:46:26
Odgovor #67

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Вечерас или сутра, сад сам се вратио с мини-одмора :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 03, 2015, 22:10:00
Odgovor #68

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Upao u gužvu s vremenom, zato kasne i slike s takmičenja :) Neki ne znaju da sam osvojio treće mesto među 15-tak takmičara :)




Sećate li se ovog filma Jason i Argonauti? E pa, to je ova ekipa:



Stajling kao s filma nije isti, pa sam se prepustio fantaziji, gradeći s onim čim imam :) U sredini s zlatnim šlemom je svakako Jason :)

Evo i cele priče:

Priča je takva da su Mitska bića zajedno s Hadom, vladarom podzemnog sveta, napala Zevsa i Atinu


Ovo je zapravo planina Olimp, s hramom. Staza je isprekidana i vijugava, vodi ravno do Hrama. Zahvaljujući ovoj slici našao sam inspiraciju za celu postavku, koja je veličine 6 puta 48x48 bejzova



Prva slika, Olimp u totalu na vrhu planine


Druga slika, Scila izranja iz vode, i u čeljustima drži jednog Argonauta. Ostali Argonauti su u naletu, potpomognuti Posejdonom, protiv tri Meduze - Gorgona.


Treća i sedma slika, Zevs napada čudovišta ispred hrama i brani Atinu.


Slika četvrta - Pošto je Had izgubio bitku, pobego je negde gore na vrh hrama, gunđajući.. :) (a i slikao sam izbliza kako bi se bolje video stil izgradnje krova...)


I peta slika iz ptičje perspektive, da se vidi koliko je staza vijugava

Ako sam nešto mogao da dodam, to je svakako kovitlac Haribda, a blizu Scile. Međutim vreme izrade mi je baš bilo problem... većina Argonauta se podavilo u vodi tokom borbe. Samo nekolicina je preživelih.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 22:28:30 Belgrade`s finest »
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 03, 2015, 22:38:27
Odgovor #69

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Svaka čast na trudu i osvojenoj nagradi :)

A jednom ću morati da ogledam film da vidim o čemu se tu radi  :)

Februar 03, 2015, 23:34:33
Odgovor #70

Ђапето

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 8
Епски!

Невероватне грађевине и сцене!

Осветлао си образ свим креаторима и клубовима из Србије а нарочито клубу Легија и њеним члановима на овом регионалном такмичењу што уопште није мала ствар!

Браво још једном! Честитам теби и свим члановима клуба Легија од срца!
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 23:38:57 Ђапето »

Februar 04, 2015, 11:50:05
Odgovor #71

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Профо,

тај филм је баш бајат, а и није ова сцена рађена по њему. Џејсон ти је познат по потрази за златним руном и још којечему.

Боље погледај "Одисеју" филм од Армана Асантеа (познат нама по Монтевидеу, а мени још раније), из два дела је:



Мени се филм свидео, мада сам доста делова заборавио, мораћу да одгледам поново.
Ова креација је мешавина 2-3 различите приче и слике, као што видиш у склопу ње су 2 различите радње (битка са Сцилом, битка с Зевсом). Пола ствари сам ја измислио, у томе је чар. :)


Ђапето

увек пријају похвале од тебе, као старог саборца са Скоцканих. Прилично импонује и то што сам први Легионар који је добио награду на међународном такмичењу. То треба да буде подстрек и осталим Легионарима да на следећим такмичењима буду још бољи. Дао сам све од себе, почев од градње, одабира угла фотографије и квалитета исте, као и ретуширања фотографије и обраде у фотошопу. Обратио сам пажњу и на најситније детаље.

Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 05, 2015, 09:01:20
Odgovor #72

LEGOkockaR

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 9
Epic! :)
Svaka cast, sve pohvale...

Februar 27, 2015, 21:13:45
Odgovor #73

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
БАШТА







Обзиром да нам је изложба за месец дана, гради се ужурбано :) слике су лоше (телефон)

Једна 48х48-ица, идеју с сунцобранима сам видео од арчија, док је тапацирунг фотеља у тамноцрвеној и наранџастој моја идеја. Такође, оградица је исто моја идеја, тамнобраон и црвенкастобраон контраст. Само да смислим дизајн за столове, на којима ће да стоји пиће или воћни куп.

Вечерас завршавам ово и пакујем у фолију.. ако има идеја бацајте..

Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 27, 2015, 21:31:46
Odgovor #74

maestrosalle

  • LEGiOnar
  • Plebejac

  • Van mreže
  • ******

  • 34
Зоки, одлична идеја за ограду, чекамо да видимо како ће испасти кад све завршиш.