Autor Tema: Made in Belgrade  (Pročitano 36064 puta)

Novembar 29, 2015, 18:02:24
Odgovor #135

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Hvala batice :)

Zena me je pitala jel ovaj reflektor na bordo zgradi svetli (na bateriju), ja reko MA JOOOK :)

Stavio sam trans-orange plate 1x2, a zuti ili trans-clear nisam nasao..

Obicno tokom gradnje 30% stvari porusim, dok ne pogodim ono sto mi se stvarno 'dja.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Novembar 29, 2015, 18:49:38
Odgovor #136

archy970

  • Gost
Jako si napredovao sa tim modularima, veoma pohvalno. Ono sto bih ja promenio kod ovog zadnjeg su ta 4 stuba LBG ispod stepenica, ostavio bih samo 2 na kraju odmaralista i bez te RB podloge ispod stubova, kvari estetiku stepenista. Znaci samo dva stibica i da krecu direktno sa bejzplejta. To je samo moje misljenje a ti mozes probati tako da vidis kako izgleda pa ako ti se ne svidi, vrati kako je bilo.  :)
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 18:53:48 archy970 »

Novembar 29, 2015, 19:28:49
Odgovor #137

Profa21

  • Patricij

  • Van mreže
  • **

  • 693
Sve skupa, zgrade jako zanimljivo izgledaju :)

I samo obične bandere ispred, nikako one modifikovane.

Novembar 29, 2015, 21:48:44
Odgovor #138

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Jako si napredovao sa tim modularima, veoma pohvalno. Ono sto bih ja promenio kod ovog zadnjeg su ta 4 stuba LBG ispod stepenica, ostavio bih samo 2 na kraju odmaralista i bez te RB podloge ispod stubova, kvari estetiku stepenista. Znaci samo dva stibica i da krecu direktno sa bejzplejta. To je samo moje misljenje a ti mozes probati tako da vidis kako izgleda pa ako ti se ne svidi, vrati kako je bilo.  :)

hvala, trudim se koliko mogu, posto mi je slobodno vreme problem.

4 stuba lbg su upali kao rezervno resenje.
prvobitno resenje su bile 1x1x6 kockice, ali u brown (ne rb nijansi). imao sam ih samo 3, a cetvrtog nema, pa kvari utisak. povadio sam ih. svakako cu ih zameniti s odgovarajucim kockicama jednog dana, kao i ovaj 1x4 arch takodje u lbg nijansi. fora je da stepeniste bude drveno (i skripavo, kad hodas u cizmama, k'o Komandant Mark). podloge ispod stepenista nije bilo. sprat je pre mesec-dva bio za jedan brick nizi...

:)

sto se tice podloge ispod stepenista, ok, povadicu ih.

razmisljam da narucim dva komada ovih:
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 21:52:20 Belgrade`s finest »
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Decembar 01, 2015, 20:26:45
Odgovor #139

miroslavd

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 10
Radi na nekim royal knight vitezovima, pa evo da vidite, prvu verziju :)



i evo sredjena fotka kao :)


Decembar 01, 2015, 20:59:43
Odgovor #140

archy970

  • Gost
Mocno izgleda, culo ukusa ti se znatno popravilo.  :)

Decembar 30, 2015, 00:43:38
Odgovor #141

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас


Ко је ово?



Главом и брадом, Барбароса Хајредин Паша! :) Илити један од најбољих људи у војсци султана Сулејмана.
Победник чувене поморске битке код Превезе.

A у позадини, у првом плану, његова лева и десна рука.  Десна рука је веома зезнута, плаше га се сви капетани из Папских држава, Венеције, Ђенове и Шпанске империје.







Војска иначе броји око 50 војника тренутно, а биће их укупно 200, јер толико дарк тан чалми имам.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 03, 2016, 15:46:52
Odgovor #142

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Krenuo sam da pravim obalu sa par drveca od spicaste grane (crne krosnje su zakon), na kojoj ce se osvajaci iskrcati s brodovima:







Naravno, lepse je kad dominira jedna boja, i malcice je prosaras drugom.

Ono sto me je oduvek kopkalo, nisam znao kako da zatvorim krosnju drveca, a da izgleda ovalno. Preturao sam po klaseru trazeci razne crne kockice, pa sam isprobavao razne varijante, i na kraju provalio da je ovo najbolja varijanta:





(prva slika - spojeno i druga slika - odvojeno)

Moze se nakaciti max 3-4 grancice.

Ovaj plejt nije za bacanje, jer se moze nabudziti na nju jedna grana:




I konacno su gotove dve kule katedrale (hrama) sa vitrazima:








Dok baza katedrale nije jos pocela da se radi, ali je uradjeno 20-tak prozora sa vitrazima:

« Poslednja izmena: Januar 03, 2016, 15:55:34 Belgrade`s finest »
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 03, 2016, 17:15:01
Odgovor #143

archy970

  • Gost
Fino izgleda jedino je steta sto nije kombinacija LBG i DBG.  :)

Januar 03, 2016, 17:54:34
Odgovor #144

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Hvala :)

Jbg.

Ne mogu da ulazem kintu u druge boje, tako da gradim sa zutom (imam je trenutno oko 20.000). Zuta sa nekom drugom da prosaram zidine, je pun pogodak.

Probao sam narandzastu, tan, dark tan, pearl gold... i naravno lbg i dbg (ove dve samo zbog cene), i nijedna me nije zadovoljila osim dark tan.

Ranije sam razmisljao da se pojavi tan mason kocka, kako bih je kombinovao sa zutom. Ali, tan pravi jako los kontrast sa zutom. Vrlo su slicne boje. Dark tan je triput bolja, ali je veoma skupa kockica.

Sto se tice lbg i dbg, dobre su samo za pukotine :) uskoro kacim da vidis kako je ispalo
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 03, 2016, 20:04:44
Odgovor #145

milosh23

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 80

Januar 03, 2016, 20:07:26
Odgovor #146

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Prosarao sam malo zvonik, odnosno njegov donji deo :)

I dodao jos jedan vitraz :)

U zidu sam dodao udubljenje, a unutar toga su dbg mason kocke (ostao upravo bez istih, kao i bez trans-red i trans-yellow 1x1 plateova).

Cisto da simulira efekat istrosenosti ili raspadanja.. posto je staro par vekova :)









Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 03, 2016, 21:37:52
Odgovor #147

archy970

  • Gost
Vadi te tan brickove, uopste se ne uklapaju sa zutom. Ti masoni bi mogli da prodju ali ne u gomili nego prosaraj po jednu nasumice po kuli, em ti manje njih ide, em lepse izgleda.

Januar 03, 2016, 21:42:54
Odgovor #148

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Izvadio sam tan brickove, sve koje sam imao u kuli. Ostavio sam samo dbg kocke + mason

Ne uklapa se nikako tan ovde.. bio si u pravu (a i moja zena, ni njoj se ne svidja)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 04, 2016, 12:02:39
Odgovor #149

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Odlicno ovo izgleda! :D
Kada ce da se pravi glavna zgrada?