Autor Tema: Made in Belgrade  (Pročitano 35978 puta)

Januar 04, 2016, 12:09:18
Odgovor #150

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Krenula je da se pravi odavno... :)








A da Arci vidi kako se povadio sve tan kocke.. sad je dosta bolje.






Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 04, 2016, 21:02:58
Odgovor #151

archy970

  • Gost
Mogu reci da si napravio ogroman pomak u stilu gradnje, ka pozitivnom, samo treba da ulazes vise u egzoticne boje i da se resis tih osnovnih boja, makar ti trebalo i godinu dana da iskupis kockice. Bacaj se malo na nabavku DBG, LBG, tan, dark tan... Ima tu boja koje mogu da se nabave povoljno a u tim bojama gradjevine izgledaju daleko lepse. Svaka pohvala od mene. I kada radis te velike gradjevine, gledaj da ti budu modularne, kula od 70cm se vrlo laku srusi u transportu, racunaj i na to.  :)

Januar 04, 2016, 23:53:11
Odgovor #152

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Nema sanse da za tako kratak period skupim sve sto mi treba, a i finansije su mi ogranicene za Fantasy Castle.

Ako gradim realisticno, to ide u city, pirate, western, ali ne i u ovo.

Zute kocke su proces koji je poceo juna 2013. i traje jos uvek.

Hvala na pohvalama :)

Pogled na katedralu:


Terasa:




Otpozadi, ima i malo ostecenja:




I stavio zvonik pozadi (drugi nisam, nije gotov do kraja) cisto da se stekne koliko ce to biti visoko na kraju:







U svakom slucaju pravim postolje na bazi, kako bi zvonik mogao lako da se vadi radi transporta, da se ne osteti.

« Poslednja izmena: Januar 05, 2016, 00:03:50 Belgrade`s finest »
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 05, 2016, 07:33:37
Odgovor #153

archy970

  • Gost
Fantasticno izgleda, osim jedne zamerke, ako na katedrali ide jos samo krov, smanji zadnje kule, previsoke su, ako na katedrali radis jos jedan sprat pre krova, bice ona previsoka u odnosu na svoju sirinu I duzinu. Vodi racuna o tome, fantasticno si odradio stil gradnje, nemoj sve da upropastis nesrazmernim dimenzijama. Nije bitna velicina onoga sto pravis vec izgled finalne gradjevine. To samo jedan covek jos nije shvatio. Nemoj biti kao on. I krov uradi crnim slopovima ili plejtovima, nikako drugom bojom.

Januar 05, 2016, 19:02:29
Odgovor #154

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Razmislicu sto se boja tice, al sto se tice zvonika mozda cu ga smanjiti.





Stavio sam zuti krov na ove dve prednje kupole. Pratim istu boju krova kao na zvoniku.

Sto se tice centra, jos ne znam kako ce izgledati, resicu posle Bozica, sad sam resio malo da odmorim posle trodnevne gradnje, uz malo sati sna :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 05, 2016, 20:31:12
Odgovor #155

Nadj

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 33
Leskarim sa Nelom i gledam slike. Super izgleda, ali lako je tebi kada ti Archi pomaze ;)
Ne kazu dzabe dobar savet zlata vredi...

Januar 05, 2016, 21:59:26
Odgovor #156

maestrosalle

  • LEGiOnar
  • Plebejac

  • Van mreže
  • ******

  • 34
Зоки некако монотоно изгледа да врхови кула буду жути, могао би да пробаш са црним слоповима.

Januar 05, 2016, 22:15:11
Odgovor #157

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Probacu sa crnom, pa ako mi se svidi, zadrzacu. Moracu i na zvoniku da menjam...
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 05, 2016, 22:25:17
Odgovor #158

archy970

  • Gost
Jos jedan predlog je da izbacis slopove za po jedan stud upolje da dobijes shishu a ne da ti slopovi krecu u ravni sa zidom.

I nemoj da me pogresno shvatis, ne pisem ti sve ovo kao neki da bi se pravio pametan ili nesto napisao, pisem ti iz iskustva i za dobrobit tvojih gradjevina. Svi smo tu da se ispomazemo savetima ako ne mozemo drugacije.

Januar 05, 2016, 23:23:09
Odgovor #159

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Ovo je odlican predlog, pokusacu  s razmakom od jednog studa :)

Ako si pratio rad na mojoj bivsoj stajgi, crna slopove nisam odmaknuo za jedan, vec za dva studa.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 10, 2016, 10:44:43
Odgovor #160

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
WORK IN PROGRESS

Obzirom da se standardno uvek gradi na vise frontova (po sistemu "gradi-pakuj-odlazi"), a gre'ota da se ne iskoriste kockice narucene i stigle pre 6 meseci:





















Dakle, jos dve 48x48-ice, da se popuni prostor ispred modulara.

Kada sam pravio plan izgradnje suncobrana, porucio sam bas ovako male, na foru iz Cafe Cornera (s leve strane slike):



A fotelje jos nisu gotove. Fale 1x2 slope-ovi za naslon ruku. U svaku moze sesti samo jedna osoba, ne dve.

Na stubovima ograda se nalazi ispupcenje, sto znaci da imam mogucnost da dodam belu "grudvu" kako bi ograda bila lepsa. No, to cu ostaviti za kasnije.
« Poslednja izmena: Januar 10, 2016, 10:55:38 Belgrade`s finest »
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 10, 2016, 15:45:53
Odgovor #161

Maksimus

  • LEGiOnar
  • Patricij

  • Van mreže
  • ******

  • 707
Koliko izgled slike menaj ugao pod kojim je slikana.
Probaj samo da zamenis tile-ove 1x6 na levom base-u da isprati saru sa dark tanom!

Januar 10, 2016, 19:17:56
Odgovor #162

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Dark tan 1x6 su skupi i imam ih malo :) Kad stignu novi, poplocace se ;)

Verovatno cu sve suncobrane da ostavim u beloj boji, da ne izgleda sareno, a pod ce verovatno biti u jednoj boji (dark tan ili tan)

Elem, secate se ove pumpe:
http://www.ebay.com/itm/Shell-Service-Station-Instructions-LEGO-10185-10182-10218-10211-7993-10243-/281257438554?hash=item417c3fed5a:g:drUAAOxyOMdS7LFL

Sto ju je posle Arci obradio u LDD...



Polako sortiram davno pristigle delove za istu, pa krecem u realizaciju.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 20, 2016, 14:19:50
Odgovor #163

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Полако сам почео да прикупљам идеје за израду мозаика. Наравно, наранџасту сам избацио због цене, и заменио жутом - коју имам у изобиљу. Огрлица ће бити зелена свакако, само да још увежбам рад у програму.





Површина је 2х2 48х48-ице.
Првобитно у фотошопу направим жељене димензије слике (и то да је четвртаста), а онда радим даље у Лего програму.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Januar 20, 2016, 14:29:21
Odgovor #164

archy970

  • Gost
Jel radis sa plejtovima ili brikovima?