Autor Tema: Made in Belgrade  (Pročitano 36973 puta)

Februar 28, 2015, 10:39:44
Odgovor #75

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Хвала Сале, друже, синоћ сам заспао, а пробудио сам се рано у зору и наставио :) Нисам више ноћна птица да градим у 2 ујутро, сад (г)радим од 6 или 7 ујутро :) решио сам дизајн столова, 2х4 плочица у крем боји





Домунђавају се и ћаскају гости кафића, нема послужења, где је тај проклети конобар :)







Као што видиш, радим на још једном бејзу, пола од тога је такође башта, односно две фонтане. Још размишљам како ће фонтана испасти на крају. Делове за фонтану сам скоро добио, сад остаје реализација.

Код ове друге баште, оградица је златна, није тамно браон код ове прве, обратити пажњу.. фале ми сунцобрани, биће вероватно у другој боји
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 28, 2015, 12:31:43
Odgovor #76

archy970

  • Gost
Lepo i veliko, ako tako nastavis, Marko i ja bi trebali da se opredelimo za neku drugu temu inace ce city bity na 15 kvadrata.  ;) :D :D

Februar 28, 2015, 12:47:55
Odgovor #77

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Хвала :)

Све иде како сам планирао за ову 2015. годину :) тачније, за прву половину ове године иде само Сити и то уникатни експонати, а за другу половину године иде луна парк, који ће бити инкорпориран у сити. Као клинац никада нисам имао Техникс, почећу да се играм са струјом и моторима.. :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 28, 2015, 15:24:18
Odgovor #78

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Treba mi predlog za izgled komercijalne banke... ovo je trenutna slika:

Ali kako stvari stoje, stavicu ga medju modulare, bice ili 16x32 ili 32x32. Mislim da je to bolje nego da banka stoji sama u centru grada... Ne znam dal da ljubicasti prozori idu u prizemlje, ili ne.

ovako izgleda moja banka u Mirijevu




Slika u totalu i sa skinutim spratom



Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 28, 2015, 15:38:05
Odgovor #79

archy970

  • Gost
Bolje bi bilo da je radis na 32 studa sa prednje strane, za izlog da koristis 1x4x6 DBG ili LBG door frames i da uradis nesto nalik na tu tvoju banku, pa da je prislonis uz tvoje modulare. Digni samo jedan sprat, eventualno dva i na kraju uradi ravan krov, bez slope-ova.
« Poslednja izmena: Februar 28, 2015, 15:56:19 archy970 »

Februar 28, 2015, 16:01:40
Odgovor #80

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
добра идеја, урадићу тако и са равним црним кровом
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Februar 28, 2015, 16:05:04
Odgovor #81

archy970

  • Gost
добра идеја, урадићу тако и са равним црним кровом

Obavezno izdigni 2 do 3 brick-a na poslednjoj ploci i sa prednje strane uradi neki fazon da ne bude ravno a opet, nemoj da bude previse kicasto jer to nije stara gradnja vec podseca na danasnju gradnju.

Mart 01, 2015, 12:37:10
Odgovor #82

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас












90% su zavrsene jos dve 48x48-ice.

Prva je kao neka verzija botanicke baste, a dizajn je licno moj, koji sam imao pola sata vremena da smislim, kombinacija lbg kockica i slope-ova, i malo mason kockica. Fali mi par 1x2 ili 2x2 da dokrajcim kreaciju  ;)

Drugi bejz je pola basta, a pola fontana. Jos nisam siguran dal da smanjim visinu fontane upola. Ako smanjim upola, mogu onda da napravim jos dve fontane i da se prosirim. Na vrhu prskalice fali mlaz vode u trans clear boji, to cu poruciti u buducem periodu.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Mart 01, 2015, 12:48:50
Odgovor #83

LEGOZEMUNAC

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 38
  • Lični tekst
    Everything is possible !

Ograda oko cvetnog dela mi je prelepa  :-[

Fontana je dobra , ali bih skinuo jedan red brickova , jer nikad nisam morao da pridjem fontani i da se naginjem preko ograde da vidim sta je u vodi ...

ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,
AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS
FREEDOOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY,HOPE

Mart 01, 2015, 13:44:08
Odgovor #84

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Хвала друже, смањићу онда :) размишљао сам баш о том нагињању.. :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Mart 02, 2015, 10:19:05
Odgovor #85

archy970

  • Gost
Uz prepravljene fontane, bice to ok. Daj slike banke da vidimo sta si uradio.

Mart 02, 2015, 10:25:14
Odgovor #86

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Тренутно сам запустио банку, стоји са стране, кренуо сам да градим игралиште, односно дечији парк, мало лепше него Дулетово. У овом моменту је приоритет.

по мојој процени, биће на 3 или 4 бејза 48х48. мислио сам да је једна 48х48-ица довољна, уствари није.

пошто ту иду:

- један кошаркашки терен с два коша
- један мањи фудбалски терен, на мале голиће
- три љуљашке
- четири клацкалице
- неколико тобогана у различитим дезенима

Мања башта с сунцобранима и клупама где се родитељи одмарају, док се деца играју, као код мене на Звездари (Олимп). Около ће бити доста високих стабала. Ако буде још неких идеја, убацићу их у ходу.

Слике до краја недеље, ипак је викенд прошао :)
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Mart 02, 2015, 10:28:19
Odgovor #87

archy970

  • Gost
To znaci da ces prosiriti dioramu I to dosta. Javi ili posalji semu diorame da imam uvid u dimenzije zbog stolova.

Mart 02, 2015, 10:34:09
Odgovor #88

Belgrade`s finest

  • LEGiOnar
  • Trijumvir

  • Van mreže
  • ******

  • 3660
  • Lični tekst
    Марко Лициније Крас
Управо тако, мораћу да променим нацрт.
Легија ће победити ако храбро бори се, редом гази све, ЗАПАМТИЋЕ СВАКО ДОБРО ЛЕГИОНАРЕ!

Mart 02, 2015, 11:57:06
Odgovor #89

Anomandaris

  • Plebejac

  • Van mreže
  • *

  • 47
To što vi radite je stvarno savršeno. Pokušaću ja da napravim neki zamak, pa da okačim, pa da mi kažete da je, onako, 2-.  :D
"Use no way as a way".
Bruce Lee